GenelSANATTAN

HAKKI ERGÖK’TEN NAZIM HİKMET ŞİİRLERİ!

Küçükçekmece’de; konserlerle, dinletilerle, nostaljik filmlerle yaz akşamları şenliğe dönüşüyor.

Haber: MELİKE BİRGÖLGE

Küçükçekmece Belediyesi, sıcak yaz akşamlarını keyfe dönüştürmek ve vatandaşlara dolu dolu bir yaz yaşatmak amacıyla; konserleri, dinletileri, nostaljik sinemayı ilçe sakinlerinin ayağına getirdi.

İlçenin 12 farklı mahallesinde, 9 Ağustos 2019’a kadar gerçekleştirilecek olan; konserler, Yeşilçam Mahalle Kuşağı Film Gösterimi ve Selçuklu Park yaz etkinlikleri Küçükçekmecelilerin büyük ilgisiyle başladı.

Selçuklu Park’ta gerçekleştirilen, sevilen oyuncu Hakkı Ergök’ün yorumladığı Nazım Hikmet şiirleri yoğun ilgi gördü. Şiir Gecesi’nde Kenan Yılmaz’ın müziğiyle eşlik ettiği dinletide Belediye Başkanı Kemal Çebi de vardı.

Çebi, dinletide “Bütün derdim, sizlerin mutlu olmasıdır. Sizinle birlikte olmak benim için çok değerli. Hakkı Ergök ve Kenan Yılmaz bize bu gece şiir ziyafeti sundu. Kendilerine teşekkür ederim. Bundan yıllar öncesinde Türkiye’de bir açık hava sinema kültürü vardı. Biz de ilçemizde hem bu kültürü yeniden canlandırmak hem hemşehrilerimizle sıcak yaz akşamlarını paylaşmak adına ‘Yeşilçam Film Gösterimleri’ düzenliyoruz. Nostaljik havayı tekrar hep birlikte solumak istiyoruz. Müzik dinlemek isteyenleri de Selçuklu Park Amfi Tiyatro’da kendi zevklerine uygun bir dizi etkinlik bekliyor.” dedi.

 9 Ağustos’a dek devam edecek Yeşilçam Mahalle Kuşağı Film Gösterimleri ile hafızalardan silinmeyen Türk filmleri, haftada 5 gece, her gece farklı mahallede ilçe sakinlerine nostaljiyi yaşatacak.

Selçuklu Park Amfi Tiyatro’da ise karaoke yarışmalarından, konserlere, DJ performanstan, şiir dinletilerine pek çok etkinlik 9 Ağustos’a kadar her akşam katılımcılarla buluşacak.

Başa dön tuşu