Genel

‘Hatıralarımda Mustafa Kemal Atatürk’ Belgeselinin Galası Yapıldı

Pi Arte TV’nin sahibi yapımcı-yazar-oyuncu Mahir Mircan K.’nın belgeseli “Mustafa Kemal Atatürk,” İstanbul’da gerçekleşen galası, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını anlamlı bir şekilde selamlıyor.
Galanın açılış konuşmasını sanatçı Betül Arım yaparken, Attila Atasoy, Dursun Çiçek, Prof. Dr Hülya Emel Yükseloğlu’nun yanısıra pek çok değerli isim ilk gösterime katıldı.

Mahir Mircan K.‘nın duygu yüklü ifadesiyle belgesel, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını anma şerefine layık bir eser olarak izleyici karşısına çıkıyor. Arjantin’de yaşayan Mahir Mircan K., belgeselinin Atatürk’ü yakından tanıyan isimlerin hatıralarından oluştuğunu vurgulayarak, bu değerli anıları Türkiye’nin önde gelen sanatçıları, akademisyenleri ve politikacılarıyla birleştirerek, cumhuriyetin 100. yılına özel bir hediye haline getirdi. Belgesel, İsmet İnönü, Celal Bayar, Kılıç Ali Paşa, Sabiha Gökçen gibi büyük şahsiyetlerin kaleminden çıkan hatıralarla, ‘Cumhuriyet’in kuruluş felsefesini ve değerlerini izleyiciyle buluşturuyor.

Belgeselin, çeşitli şehirlerde gösterimlerinin ardından düzenlenecek etkinliklerle birlikte, Pi Arte TV YouTube kanalında yayınlanacak olması, Cumhuriyet’in köklerine ve tarihi sürecine olan izleri bir kez daha izleyici ile buluşturacak. “Mustafa Kemal Atatürk” belgeseli, Cumhuriyet’in 100. yılında, Türk tarihine ve kültürüne büyük bir saygıyla selam duruyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzüncü yılı şerefine hazırlanan belgesel İstanbul, Bodrum, Ankara, İngiltere  Amerika Birleşik Devletleri ve Arjantin’de yapılacak özel gösterim /galadan sonra Pi Arte TV YouTube kanalında yayınlanacak.

Keşfinden Bu Yana Milyonlarca Can Kurtardı Ama Şimdi İşler Değişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu