ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

İDSO 75. Yıl Kutlamaları

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2020– 2021 Sezonunu Açıyor

İDSO DENİZBANK KONSERLERİ’NİN YENİ SEZON AÇILIŞ KONSERİ 02 EKİM 2020 CUMA AKŞAMI SAAT 21.00’DE CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU’NDA      

İDSO DenizBank Konserleri 2020 – 2021 sezonunun açılış konseri, 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de Cemal Reşit Rey (CRR ) Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek. İDSO’nun dinleyicilere müzik ziyafeti sunacağı konser öncesinde koltuklar ve gerekli tüm alanlar dezenfekte ediliyor. Maske ve mesafe kurallarına kritik önem verilen konser salonunun 1/3 kapasitesi kullanılacak.

Maestro Ender Sakpınar

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri’nin “2020 – 2021 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni ünlü besteci ve orkestra şefi Ender Sakpınar yönetecek.  Konserde İDSO, solist Gautier Capuçon’a(Viyolonsel) eşlik edecek. 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de CRR’de gerçekleşecek konserde; Joseph Haydn’ın “C Majör Viyolonsel Konçertosu” ve Gustav Holst’un “St Paul’s Suite” eserleri dinleyicilerle buluşacak.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, besteci Cemal Reşit Rey’in yönetiminde 1945 yılında kurulan İDSO’nun en uzun soluklu kurumsal destekçisi olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek şunları söyledi;
“İçinden geçtiğimiz salgın döneminde kültür ve sanatın ilham veren, birleştirici gücüne ihtiyaç artıyor. Kurulduğu günden itibaren sanatın ve sanatçının yanında yer almayı sorumluluğu bilmiş bir kurum olarak biz de, salgında Türkiye’deki kültürel hayatın sürdürülebilirliği konusuna büyük önem atfediyoruz. Zira, umudun yeniden yeşermesinde ve hayaller kurup gerçekleştirmek için peşinden giderek toplumsal ilerleme kaydetmekte kültür ve sanat aracılığı ile kurulan köprüler büyük önem taşıyor. İstanbul’un sanat yaşamında müstesna yere sahip olan, 75 yıllık Cumhuriyet kurumu İDSO’nun güçlenmesine destek olmak, bu anlamda bizim için çok kıymetli. Müziğin iyileştirici gücünün İDSO aracılığıyla daha çok insanımıza ulaşacağına inancım tam. Sağlıklı, başarılı bir sezon diliyorum”.

İDSO Müdürü Bülent Evcil ise; “2020-– 2021 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri 02 Ekim 2020 Cuma akşamı Cemal Reşit Rey ( CRR ) Konser Salonu’ndaki konserimizde görmekten mutluluk duyacağız. Dünya genelinde pandemi döneminde insanlar olarak gelinen bu noktada “MÜZİK İYİLEŞTİRİR” diyoruz. Bu inançla yeni dönemde tüm kurallara uymak şartıyla İDSO konserlerinde tekrar sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizleri İDSO konserlerine bekliyoruz .Bu sene de katkılarından dolayı DenizBank’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

PROGRAM

2 EKİM 2020 CUMA
CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU ( CRR )
 SAAT 21.00

 Joseph Haydn “C Majör Viyolonsel Konçertosu”
Gustav Holst ” St Paul’s Suite“

COVİD 19’a bağlı Pandemi nedeniyle salona kısıtlı sayıda izleyici alınacaktır.
İDSO Konserleri için biletler BİLETİNİAL.COM’da…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı