ETKİNLİKLER

İFSAK 60.yılını 60 etkinlikle kutluyor!

İFSAK 60. Yılda 60 Etkinlik programının ilk etkinliği Sinema Eleştirmenliği Sohbetleri ve ilk konuk eleştirmeni Atilla Dorsay.

1959 yılında kurulan İFSAK, kurulduğu günden bugüne fotoğraf ve sinema kültürünün gelişmesi, daha çok insana ulaşması için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bini aşan üyesiyle, fotoğraf ve kısa film projeleri üreten, paylaşan İFSAK 60. yılının coşkusunu tüm sanat meraklılarıyla paylaşıyor.

Sinema Eleştirmenleri Sohbetleri ‘Atilla Dorsay’
18 Mart Pazartesi saat:19.30 İKSV SALON
İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Nejat Eczacıbaşı Binası Bereketzade Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi, Şişhane Sk. No:5,
Beyoğlu – İstanbul

Edebiyat Söyleşisi  & Mario Levi
Çekmecelerdeki Atılamayan Fotoğraflar

‘Gündelik hayatın içinde, farkına vararak veya varmayarak, birçok ayrıntıyı zihnimize kaydederiz. Bunlar en değerli objektifle, gözlerimizle çektiğimiz fotoğraflardır. Gün gelir, geri dönerler. Hikayeler de öyle yazılır işte. Gördüklerimizle göremediklerimiz bu buluşmayla anlam kazanır. Gerisi bir keşif serüvenidir…’

13 Mart 2019, Çarşamba, 19.30
İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu

Sinema Söyleşisi Ölümsüz Yönetmenler – 1
Konu: Stanley Kubrick
Sunan: Erdoğan Mitrani

Bu söyleşi serisinin amacı ‘auteur’ dediğimiz, filminin çekiminden kurgusuna tüm yapım aşamalarını yöneten dört yaratıcı sinemacıyı anmaktır.
Üçü dünya sinemasından biri Türkiye’den, dört sinemacıyı ölümsüzlüğe kavuştukları aylarda incelerken yaşamlarının ve eserlerinin yanı sıra önemli filmlerinden kimi bölümleri de katılımcılarla paylaşacağız.
Bu ayki ölümsüz yönetmenimiz Stanley Kubrick.

14 Mart 2019, Perşembe,19.30
İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu

İFSAK Sokak Fotoğrafçılığı Grubu Fotoğraf Sergisi

Günün  her saatinden, yılın her mevsiminden… bilinmeyen ya da her gün üzerinden geçilen sokaklardan, caddelerden… \’hayata dair\’ küçük hikayeleri bir araya getirdik; “şehre dair” dedik. Oysa hepsi “bize dair”
İFSAK Sokak Fotoğrafçılığı Grubunun 1 senedir devam eden gayretlerinin eseri karma sergiye davetlisiniz.

Danışman: Hakan Yaşar
Danışman Yardımcısı: Mustafa Sevdim
Katılımcılar: Ahmet  Kalafat, Bülent Fırtına, Canan Şirin, Elif Ünal, Gündüz Kaçmaz, Hakan Bıyıklıoğlu, Hakan Yaşar, Hilal Keskin Özay, İ. Zafer Yüzbaşıoğlu, İlker Akbaş, Meral Güler, Muazzez Çevik, Mustafa Öz, Mustafa Sevdim, Mürvet Kılıç, Necmi Tutuk, Selma Topaç, Sevil Erdal,
Sibel Öztürk, Sibel Razzon, Veli Akman, Veysel Kocakaya, Yasemin Yavuz,
Zeynep Temizkan

​16 Mart 2019, Cumartesi,16.30
İFSAK Galeri

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı