ETKİNLİKLER

İFSAK – Rıza Kıraç ile Senaryo Yazma Semineri

Rıza Kıraç ile Senaryo Yazma Semineri
23 Eylül 2017, Cumartesi, 14:00 – 18:00
4 Hafta, 16 Saat

“Senaryo yazmaya nereden başlayacağımı bilmiyorum.” diyorsanız,
İFSAK’ta Rıza Kıraç’la Senaryo Yazma Atölyesi başlıyor.

Senaryonun teknik ve teorik eğitimi, üretim odaklı bir sistemle yapılmaktadır. Film hikâyesinden senaryoya giden en kısa yol Senaryo Yazma Atölyesi’nde bireysel ve grup çalışmalarıyla ilerliyor.4 Hafta sürecek olan atölye çalışmasında karakter yaratmaktan diyalog yazmaya, dramatik yapı kurmaktan edebiyat uyarlamasına varan senaryonun temel sorunları üzerinde durulacak.

Rıza Kıraç’la Senaryo Yazma Atölyesi’ne katılım 10 kişiyle sınırlıdır.
Başvuru ve Ayrıntılar İçin Tel: 0 212 292 42 01/ iletisim@ifsak.org.tr
Atölye toplam ücreti  KDV DAHİL 500TL. ( dernek üyelerine ve öğrencilere KDV DAHİL 400 TL.)dir.
NOT: Atölye katılımcılarına Rıza Kıraç’ın Sinemanın ABC’si adlı kitabı ücretsiz verilmektedir.

Rıza Kıraç Kimdir?

1970 yılında İstanbul’da doğdu. 9 Eylül ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Belgesel, reklam ve televizyon programlarında çalıştı. Kısa film ve belgeselleri ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildi. Birçok gazete ve dergide sinema eleştirileri yayınladı. Türkiye Sinemasına İdeolojik Bir Bakış, İzlenmemiş Bir Yeşilçam Filmi / Hürrem Erman ve Sinemanın ABC’si adlı kitapları yazdı. Aynı zamanda romanları ve öyküleri olan Rıza Kıraç’ın yayınlanmış birçok yapıtı var. 2011 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu yazdığı Küçük Günahlar adlı uzun metraj filmi gösterime girdi.
Filmografisi 1998 yılında Alim Hoca, 2006 yılında yaptığı Ömer Kavur’la Yola Çıkmak , 2008 yılında Peki Ya Londra adlı belgeselleri çekti. 2007 yılında Kültür Bakanlığı’ndan destek alan, Uzakta Kahvaltı adlı uzun metraj bir senaryo yazdı. Çok sayıda kısa film çeken Rıza Kıraç, 2011 yılında Küçük Günahlar adlı uzun metraj sinema filminin senarist, yönetmen ve yapımcılığını yaptı. 2014 yılında Erden Kıral’ın yönettiği Gece adlı filmin senaryosunu yazdı.

Başa dön tuşu