ETKİNLİKLERSERGİ

IMOGA ART SPACE Resim Sergisi – Merve Turan “İçimde Bir His Var”

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE 14 – 30 Kasım 2019 tarihleri arasında Merve Turan’ın “İçimde Bir His Var” isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bilinmeyene Yolculuk – Yeni Dünya sergisi ile başlayan serüven, İçimde Bir His Var ile devam ediyor.

Merve Turan, içindeki renkli dünyayı resimleriyle buluştururken ortaya koyduğu duygu hali, her sergisinde izleyiciyi ayrı bir yolculuğa çıkarıyor. İzleyiciye zaman zaman kendisini sorgulatıyor, zaman zaman da etrafında olup bitenleri. İçindeki seslerin karıştığı anlarda da korkmadan yola devam edebileceğini gösteriyor.

Açılış: 14 Kasım Perşembe Saat: 17.00

IMOGA Art Space
Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A
Üsküdar İstanbul

Merve Turan Kimdir?

 1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Resim_İş Öğretmenliği Özgün Baskı Ana Sanat Dalından mezun oldu. Aynı yıl Işık Üniversitesi Sanat Kuramı ve Eleştiri programında yüksek lisans eğitimine  başladı.

Resimleriyle farklı yaklaşımlar geliştiren sanatçı, düş dünyasına sistem illüzyonlarına zıt olarak paylaşıma açıyor.

IMOGA Art Space Hakkında: IMOGA Art Space, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nin sanat birikiminden beslenmekle birlikte bu dev koleksiyona ve yılların tecrübe birikimine yeni bir açılım sağlayacak biçimde farklı teknik üretimlere ve farklı çağdaş sanat alanlarına da olanak açan bir anlayış ile kuruldu. İlk adımını IMOGA Müzesinin açılışını takiben IMOGA Art Gallery konsepti altında 2004 yılında Nişantaşı’nda açan yapı, ardından Kızıltoprak’da 2015 yılında yenilenerek faaliyetine devam etti. 2017 yılından itibaren ise Kuzguncuk’daki geniş imkanlı, iki katlı mekanında sanat severlere hizmet vermeyi sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu