SANATTANTİYATRO

Kadıköy’e dev tiyatro binası geliyor!

Kadıköy Belediyesi’nin 2 yıldır planladığı Kadıköy Tiyatro projesi ve çalışmaları tamamlandı. Sanatçıların geniş katılımı ile temel atma töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine tiyatro sanatçıların yoğun ilgisi vardı. Gülriz Sururi, Rutkay Aziz, Zihni Göktay, İsmail Düvenci, Orhan Aydın, Emre Kınay, Cem Davran, Mert Fırat, Taner Rumeli, Betül Arım, Cansu Fırıncı, Ayşegül Yalçıner, Timur Acar, Emin And, Tarık Şerbetçioğlu, Harun Güzeloğlu, Sadi Özen, Esin Aslan katılan sanatçılar arasındaydı. Ayrıca Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve eşi Ebru Nuhoğlu Topsakal, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, CHP milletvekili Ali Şeker, CHP Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu katılan siyasetçilerden bazılarıydı.

Temel atma töreni Varillaz Perküsyon Grubu‘nun performans gösterisi ile başladı. Açılış konuşmasını Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu yaptı. Nuhoğlu konuşmasında, Kadıköy Belediyesi olarak sanat ve tiyatroya, insan merkezli projelere önem verdiklerini, sinema festivali, kitap fuarı, plak günleri, tiyatro şenliği gibi birçok kültür-sanat etkinliğine imza atarak dünya çapında Kadıköy’ün yaşanabilir kentler sıralamasında üst basamaklara çıktığını söyledi.

Bu tiyatro binasını uzun zamandır planladıklarını da belirten Başkan Aykurt Nuhoğlu, proje ve temel atma aşamasına gelmiş olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi. Bu tiyatro binasının bu şekliyle İstanbul’da ilk olduğunu söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da konuşmasında CHP olarak sanata her türlü desteği vereceklerini söyledi. Konuşmalardan sonra sanatçılar ve katılımcı konuklarla beraber sembolik temel atma merasimi yapıldı. Havaya yüzlerce balon uçuruldu ve konfetiler bırakıldı. Temel Atma merasiminde Rutkay Aziz ve Orhan Aydın da kısa konuşmalar yaptı.

Haber-Fotoğraf- Video: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı