SANATTAN

‘Kalpsiz Aşk Festivali’ Başlıyor!

Tam 11 yıldır, kesintisiz bir şekilde gelişerek Işık Gençoğlu küratörlüğünde gerçekleştirilen İstanbul’un Kültür, Sanat, Yaşam Festivali 360 Dereceden Aşk || @Love360Fest, 100’den fazla kültür, sanat, tasarım profesyoneli, 200’den fazla eser envanteri ile 2 Şubat’ta başlıyor.

Ana teması ‘aşk’ olan ‘zamansız’ bir kültür, sanat ve yaşam festivali olan ve ‘Aşk tek bir gün kutlanamaz’ parolasıyla yola çıkan festivalde, Şubat ayı boyunca sürecek etkinlikler gerçekleştirilecek.

Peki nedir bu “kalpsiz aşk festivali”?

– Festival; 14 Şubat’ı kutlamıyor. (Onun yerine 14 Şubat akşamı Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Taksim’de evsiz dostlarımıza yemek dağıtımına katkıda bulunuyor.)

– Kalp sembolü kullanmıyor. (Onun yerine kendi sembolünü, dolayısıyla mesajını dünyaya yaymayı amaçlıyor.)

– Pazarlama trendlerinin dışında kalıyor.  (Onun yerine %100 yerli, %100 bizim değerlerimiz üzerinden hareket ediyor.)

 

Festival; 365 gün kesintisiz aşk konuşuyor/konuşturuyor, iyi, güzel ve doğruyu yaymaya çalışıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da merceğine aldığı konuları “aşk” merkezinde, sanat eserleri ile görünür kılacak, sanat aracılığıyla anlaşma ortamlarımızı ve metotlarımızı değiştirmeyi amaçlayan bir yolda ilerliyor.

360 Dereceden Aşk Festivali’nin her yıl değişen teması bu yıl “Kahraman Sensin”

Festivalin kurucusu  ve küratörü Işık Gençoğlu, festivalin sponsorlarından The Marmara Otel’de düzenlediği basın toplantısında festival programını açıklayarak şunları söyledi: “11. 360 Dereceden Aşk Festivali’nde gerçek kahramanlığı anlaşılır kılmak bu yıl hedefimiz. Biz kahramanların peşine düştük. ‘Seven, seviyorum diyebilen, Gördüğü dertlere derman olmayı seçen, Yapılması gerekeni başkasından beklemeyen, kendisi yapan.’ Kısaca bir kahraman beklemeden, kahraman olanları festivalimize davet ediyoruz. Evet, Kahraman Sizsiniz! Aşk yine kapımızı çalacak. Kapılar bu yıl kahramanlara açılacak. Var mısınız?”

11. 360 Dereceden Aşk Festivali DETAYLI PROGRAM

· 02 Şubat  İlahi Aşk Sohbetleri: İsmet Yazıcı Moderatörlüğünde Konuşmacı Ergun Kocabıyık,  The Marmara Taksim, 14:00-17:00 LCV [email protected]
K* || S*
360 DERECEDEN AŞK FESTİVALİ “İLAHİ AŞK” / TASAVVUF SOHBETLERİ / 2019
1999 yılından buyana “Semboller, kavramlar ve mana” üzerine dizi belgeseller hazırlayan İsmet Yazıcı, 2016 yılında, “360 Dereceden Aşk Festivali”ne, “İlahi Aşk” başlığıyla dahil oldu. Bu etkinlik kapsamında, festivalde Şubat Ayı’nda 4 cumartesi boyunca, hem İsmet Yazıcı’nın belgeselleri gösterildi, hem de konuyla bağlantılı olarak davet ettiği değerli konuklarının sohbetleri gerçekleştirildi. “İlahi Aşk / Tasavvuf Sohbetleri”nin 4. yılı başlığını, sanatçının bu yıl festivalde gösterimi yapılacak olan belgesel serisinden alıyor: İKİ DENİZİN BİRLEŞTİĞİ YERDE.
Şubat Ayı boyunca, 4 Cumartesi günü, saat 14.00 – 17.00 arası gerçekleştirilecek etkinlikte sırasıyla şu isimler yar alacak:
2 Şubat Cumartesi 2019 …………….Başlangıçta Aşk Vardı: Ergun Kocabıyık
9 Şubat Cumartesi 2019 ………İki Denizin Birleştiği Yerde -1: Metin Bobaroğlu
16 Şubat Cumartesi 2019……..İki Denizin Birleştiği Yerde – 2 : Sadık Yalsızuçanlar
23 Şubat Cumartesi 2019.…… İki Denizin Birleştiği Yerde – 3 : Mehmet Genç

· 06 Şubat “KAHRAMAN SENSİN” Karma Sergi Açılışı / The Marmara Pera, 19:00-21:00 (Sergi 28 Şubat’a kadar devam edecektir.)
Sanatçılarından Bazıları:
Andreas Georgiadis, Arzu Taylan, Ayşen Savcı, Berna Karaçalı, Beyza Boynudelik, Ceyda Caba Şendil, Çağdaş Erçelik, Desen Halıçınarlı, Didem Kavuzlu, Dilek Aydın, Ebru Baç+Aylin YLD Eskinazi, Elena Papadimitriou, Ersin Gürtel, Evren Gül, Evrim Özeskici, Gabrielle Reeves, Gizem Gözde Uçar, Gülderen Depas, Güneş Öztürk Yılmaz, Hakan Kürklü, Hemad Javadzade, Işıl Gönen, Kemal Şirin, Konstantin Schmitd, Leyla Ersin Ekmekçiler, Mehmet Özcan, Meliha Sözeri, Neşe Çoğal, Nihal Gündüz, Nur Gürel, Nurgül Gün Güney, Olga Alexopoulou, Özcan Uzkur, Sabrina Fresko, Saygun Dura, Semra Ecer, Semra Özümerzifon, Sernur Işık, Şirin Koçak, Ümit Ünal, Yılmaz Bulut, Zeynep Homan.
Küratör: Işık Gençoğlu

· 08 Şubat “HEROIC” Mücevher Sergisi Açılışı / InterContinental Istanbul, 19:00-21:00 (Sergi 28 Şubat’a kadar devam edecektir. Küratörler Iris Kritikou ve Işık Gençoğlu)
Sanatçılarından Bazıları:
Arman Suciyan, Ayşe Ünaydın, Gülnur Özdağlar, Sabrina Fresko, Semra Ecer, Sıdıka Rodop, …

09-10 Şubat Lover’s Bazaar , The Marmara Taksim, 11:00-19:00 SADECE İKİ GÜN!

Katılımcılarından Bazıları:

Alanda Aslı Bilgin/Homemade Aromaterapi, Esra Çakır/Calla Breeze Home&Design, Istanbul Concept Shop, gibi markalar yer alıyor.  Aynı zamanda alanda STK standları ve onların geliştirdiği ürünler de olacak. Bu yıl festival genç yeteneklere de kendilerini gösterme fırsatı sunuyor. Akademisyen hocaları eşliğinde tasarımcı adayları önce atölye çalışması yapıyor, ardından ziyaretçilerle paylaşıyor. Bu çok özel deneyimi kimse kaçırmamalı.

 • 09 Şubat İlahi Aşk Sohbetleri: İsmet Yazıcı Moderatörlüğünde Konuşmacı Metin Bobaroğlu, The Marmara Taksim, 14:00-17:00 LCV [email protected]  K* || S*
 • 09 Şubat Gala, ve Sergi Açılışı ‘KAHRAMANLAR’ 360 Restaurant –Beyoğlu, 20:00-22:00 (Sergi 28 Şubat’a kadar devam edecektir.)

Sanatçılarından Bazıları:

Andreas Georgiadis, Arden Oluk, Arzu Taylan, Ayşegül Şibiroğlu, Beyza Boynudelik, Ceyda Caba Şendil, Çağdaş Erçelik, Desen Halıçınarlı, Dilek Aydın, Ersin Gürtel, Fulden Adatürk, Gül İclal Öner, Genco Gülan, İpek Yeğinsu, Kerem Sanlıman, Leyla Diana Gücük, Mehmet Acar, Nihal Güres, Nurgül Gün Güney, Ümit Ünal.

 • 10 Şubat Brunch, The Marmara Taksim, 9:30-12:00 Ü*· 10 Şubat Esin Çelebi Bayru  “Evet, AŞK Güzel Şeydir” sohbeti ve imza günü,  Lover’s Bazaar  Alanı, The Marmara Taksim,  14:00-17:00· 11-12||15-16 Şubat Aşkın Damakta Kalan Tadı, Gastroshow, Rejans, 19:00-22:00 LCV [email protected]  K*  || Ü*

Şef Mike Norman’ın mutfağından, Rıza Sönmez danışmanlığında hazırlanan Kahramanlar Sofrası, hepimizin kalplerinde taht kurmuş, isimleri tarihe altın harflerle yazılmış ve topluma mal olmuş figürlerin en sevdiği tatları masamıza getiriyor. Bu görsel ve damaksal ziyafeti kaçırmayın.

 • 13 Şubat 10×10 Sergi Serisi 4, ‘KAHRAMANLAR’  Istanbul Concept Gallery-Beyoğlu  16:00’da kapılar açılır. Resepsiyon 19:00-21:00 (Sergi 16 Mart’a kadar devam edecektir.)

Sanatçı Listesi:

Aslı Torcu, Burçin Erdi, Büşra Çeğil, Desen Halıçınarlı, Elena Papadimitriou, Enis Malik Duran, Günseli Toker, Hüseyin Rüstemoğlu, Lamia Karaali, Zeynep Özatalay.

Küratör Işık Gençoğlu

 • 13 Şubat Geleneksel İstanbul Aşktır Kostüm Partisi: Kahramanlar Bir Arada! The Marmara, Pera, 22:00-01:00  Ü*

Hiç denenmemiş bir network organizasyonu. Kartlar, sosyal hayatta kazanılmış haklar, hepsi unutulup, içimizdeki kahramanların diğer kahramanlarla tanışmasını sağlıyoruz. Hem eğleniyoruz, hem de birbirimizi çok daha iyi tanıyoruz.

 • 14 Şubat Aşkı Konuşanlar Konferansı, Santral İstanbul, 9:00-12:00 || 13:30-17:00 iki oturum. Ücretsiz

Yaşamını başkalarına iyilik yapmayı merkezine alarak devam eden, herkesin bilip tanımasını istediğimiz özel isimleri bir araya getiriryoruz. #iyilerkazanacak etiketi ile Türkiye’nin iyilik konuşan tek konferansı. Katılımcılara örnekler:  Dilistan ShipmanAşk ve Mutfak), Itır Erhart, Kubilay Tunçer, Saadet Özkan, Selin Bozkurt, Sema Yakar, Sibel Kutlusoy sayılabilir.

 • 14 Şubat Aşk ile AŞ Paylaşma, (Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile) Cihangir-Taksim Hattı, 19:30-21:00 Kayıt için lütfen [email protected]· 15 Şubat Sergi Özelinde Kahramanlık Sohbeti,  19:00-20:00 Nur-u Ziya Suites (Sergi Mart sonuna kadar devam edecektir.)· 16 Şubat İlahi Aşk Sohbetleri: İsmet Yazıcı Moderatörlüğünde Konuşmacı Sadık Yalsızuçanlar, The Marmara Taksim, 14:00-17:00 LCV [email protected]   K* || S*· 16 Şubat Küratör gezisi, iki seans. 10:00-13:00 || 14:00-17:00 LCV [email protected]  K*  (Festival Küratörü Işık Gençoğlu ile)· 17 Şubat Dr. Nursel Gülenaz Rehberliğinde Beyoğlu Aşıklar Gezisi, Taksim’den Pera’ya, tüm gün. Özel paket alternatifleri ile. LCV [email protected]  K* || Ü*· 21 Şubat Işık Şerifsoy  “Kaktüsler, Dikenler ve Çiçekler” Söyleşisi, Istanbul Concept Gallery , 19:00-21:00 LCV [email protected]  K*

  · 23 Şubat İlahi Aşk Sohbetleri İsmet Yazıcı Moderatörlüğünde- Sayın Mehmet Genç, The Marmara Taksim, 14:00-17:00 LCV [email protected]   K* || S*

  K* Katılım kontenjanla sınırlıdır.
  S* Salonu sorunuz veya yönlendirmeleri takip ediniz.
  Ü* Ücretli

Detaylar ve gelişmeler için: www.love-360.com

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı