SANATTANSİNEMA

“KAZAK İŞİ TÜRKİYE’DE” FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BAŞLADI

Yapımcılığını Alim Yapım’ın üstlendiği ve oyuncu kadrosunda Kadir Doğulu’nun yer aldığı Türkiye-Kazakistan ortak yapımı “Kazak İşi Türkiye’de (Kazakh Business in Turkey)” filminin çekimleri Covid-19’a karşı alınan önlemlerle İstanbul’da başladı.

İlham veren projelerin izini süren dinamik bir ekiple 2020’nin ilk yarısında yola çıkan Alim Yapım, global atılımlarının ilkini gerçekleştirdi. Kaynağının farkında olarak bahane üretmek yerine, çözümler bulma fikri ile yola koyulan Alim Yapım, yerelde olduğu kadar yurt dışında da gerçekleştireceği projelerin adımlarını atmaya başladı.

Bu doğrultuda yapımcılığını Alim Yapım’ın üstlendiği, Türkiye-Kazakistan ortak yapımı “Kazak İşi Türkiye’de (Kazakh Business in Turkey)” filminin çekimleri İstanbul’da başladı. Türkiye uyarlaması, Kazakistan başta olmak üzere Rusça konuşulan ülkelerde çok izlenen Kazakh Business in America (2017)’nın yapımcı ve oyuncularıyla çekilecek filmin oyuncu kadrosunda Kadir Doğulu da yer alıyor.

Kadir Doğulu & Nurlan Koyanbayev

Türk ve Kazak Oyuncular Bir Arada

Türk ülkelerinin birliği açısından önem arz eden filmin yönetmenliğini Anvar Matzhanov üstleniyor. Senaristliğini Nurlan Koyanbyaev, Sabit Rakhimbayev ve Iliaz  Dzhaparov’un yaptığı filmin görüntü yönetmeni ise Kanatzhan Mirzagaliyev. Türkiye-Kazakistan ortak yapımı filmde Türk ve Kazak oyuncular birlikte rol alacak. Filmin Türk oyuncu kadrosunda Kadir Doğulu, Erdal Cindoruk, Ece Gürer, Sedat Bilenler, Iraz Akçam, Deniz Karausta ve Ferhat Işıktaş gibi isimler yer alırken Kazak oyuncu kadrosunda ise Nurlan Koyanbayev, Zhan Baizhanbayev, Ramazan Amantai, Dariga Badykova, Gulnaz Zholanova, Zhahan Utargaliyev ve Kajet Smagulov yer alıyor.

Türkiye-Kazakistan ortak yapımı Kazak İşi Türkiye’de (Kazakh Business in Turkey)” filminde rol alacak olan Kadir Doğulu da bu filmle birlikte ilk global deneyimini yaşamış olacak. Kariyerine dizi ağırlıklı projelerle devam eden başarılı oyuncunun bu filmle birlikte yurt içi ve yurt dışındaki projeleri hız kazanacak.

Çekimleri İstanbul’da başlayan filmin bu yıl Kazakistan ve Rusça konuşulan tüm çevre ülkelerde vizyona girmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu