SANATTAN

“Kız Kıskanç” Keşan’da!

“Kız Kıskanç” Keşan’da ilk gösterimini yaptı.

Elli yıldan fazla sahnede olan Abdullah Şahin’in kurduğu Nokta Tiyatro yapımı olan “Kız Kıskanç” Keşan’da ilk gösterimini yaptı.

Emin Özbey’in yazdığı, Abdullah Şahin’in yönettiği “Kız Kıskanç” oyununda Abdullah Şahin, Çiğdem Tunç, Sema Aras, Özhan Carda, Şebnem Erdener, Çağlar Sayın ve Emin Özbey rol alıyor. Aynı zamanda yönetmen yardımcılığını Çağlar Sayın, müzik Nida Şan, dekor-kostüm Şebnem Erdener, şarkı sözleri-koreografi Çiğdem Tunç, ışık-efekt Abdullah Koç yapıyor.  Oyun tam bir yardımlaşma ve ekip ürünü.

Bir çiçekçi dükkânında başlayan hikâye bir birinden şaşırtıcı olaylara gelişiyor ve beklenmedik bir son ile bitiyor. Kıskançlık ile başlayan olaylar ilginç tesadüflerle birçok olaya neden oluyor. Hayatta insanın başına neler geleceği hiç belli olmuyor. İnsanlar yaptıkları hatanın bedelini bir şekilde ödüyorlar. Oyun, hayata ve ilişkilere dair esprili bir hikâye ile bakış atıyor.

Oyunun ilk gösteriminde seyircinin ilgisi çoktu. Seyirciler uzun süre oyuncuları alkışladı. Oyunun bitiminde Keşan Belediyesi tarafından oyunculara çiçek verildi. Keşan Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan ve oyunun yönetmeni Abdullah Şahin kısa konuşma yaptılar.

Haber-Fotoğraf : Nasuh Bektaş

 

IMG_8301_1680x1012

 

IMG_8324_1680x901

 

IMG_8422_1680x773

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı