KÖŞE YAZILARI

Teşvikiye’nin Kibar Poğaçacısı- Aynur Koç yazdı…

Adı Kamil. Her sabah Teşvikiye Karakolu’nun karşısında Işık Lisesi’nin trafik ışıkları tarafındaki köşesinde tertemiz arabasıyla yerini alır. Poğaçaları her zaman sıcaktır ve kıvamda ”yağlı ” poğaçadır. Tanesi 75 kuruş olan bu poğaçalardan 1 tane bile alsanız önce kağıda sarar, onu ufak bir poşete koyar yanına da 1 tane kağıt peçete verir. Her zaman güler yüzlüdür, teşekkür eder, iyi günler der, işe gittiğinizi biliyorsa hayırlı işler demeyi de unutmaz.

Haftada bir iki kere peynirli poğaça alırım. Bu hafta toplantılarım hep geç saatte olduğundan Kamil’e 9.30 gibi geldiğimde çoğu poğaçanın bittiğini hele hele peynirlinin hiç kalmadığını görünce mecburen patatesli aldım.

Bu sabah karşıya geçeceğim yine geç çıktım (9.30) , tam Kamil’in ordan geçiyordum ki size 2 tane peynirli ayırdım demez mi?

Keyifle kırıntılarını üzerime döke döke Hüsrev Gerede’den Beşiktaş’a inerken 2 poğaçayı da hemen mideye indirdim. Ne zevk…Üstüne de Beşiktaş’ta bir çay içtim…
Benden yazması ; saat 7.30- 10.00 arası bu köşede duran Kamil’le tanışın ve poğaçalarının tadına bakın. Pişman olmayacaksınız…

Aynur Koç

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı