SANATTANTİYATRO

‘Kocamın Nişanlısı’ yeniden seyirciyle buluşuyor.

Ferdi Merter’in yönetmenliğini ve Sadık Şendil’in yazarlığını yaptığı ‘Kocamın Nişanlısı’ oyununun basın galası Profilo Kültür Merkezinde yapıldı.

Basın galasına yazılı görsel basın temsilcileri ile sanat, moda dünyasından birçok isim katıldı. Çetin Soysal, Nuri Alço, Sibel Gökçe, Sevilay Öztürk, Zeliha Çal, Ali İhsan Bozdemir, Ayça İnci, Ayçin İnci, Muammer Ketenci, Veysel Boğatepe, Deniz Gökçer ve Asena salonda yerlerini aldı.

Kocamın Nişanlısı oyunu, farklı kültürlere sahip evli çiftin yaşadığı ilginç olayları anlatıyor. Bir barda tanıştığı kadına aşık olan adam zaten kültürel olarak uyuşamadığı eşini tam boşanmaya razı eder ki beklenmedik olaylar adamın bütün planlarını bozar. Aslında oyunun içinde oyunlar vardır. Oyunun akışında bütün gerçekler ortaya çıkacak, bütün maskeler düşecektir. Oyun gerçek hayatta yaşanılabilecek durumları izleyiciye uyarıcı mesajlarla veriyor.

Kocanın avukatlığını üstlenen kişinin, para hırsı uğruna oynadığı oyunlar, kadının aldığı bir mektup ve kurguladığı bir oyunla bozulur. Böylece kadın hem kocasını düştüğü kötü durumdan kurtarır hem de evliliklerini kurtarır.

Oyunun Künyesi

Yazar: Sadık Şendil
Yönetmen: Ferdi Merter
Dekor: Azer Aliyev
Kostüm: Zeynep Buse Kale
Oyuncu kadrosu: Mehmet Çepiç, Tuğba Özay, İpek Tenolcay, Deniz Pulaş, Serdar Sevtekin, Fatih Ayhan, Aslı Kökçe

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu