ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda 2021 Sezonu “Hey Gidi Günler”, “Ben Anadolu” Ve “Üçü Bir Arada” Oyunlarıyla Sona Eriyor

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 20 Eylül haftasında sahnelenecek üç oyunla, tiyatroseverlerle bir dahaki yaz buluşmak üzere perdesini kapatıyor. Süheyl ve Behzat Uygur’un 20 Eylül Pazartesi akşamı Hey Gidi Günleradlı interaktif komedi gösterisiyle seyirci karşısına çıkacağı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda, 22 Eylül Çarşamba akşamı Ayça Bingöl’ün tarih boyunca yaşamış 16 farklı kadın karakteri canlandırdığı “Ben Anadoluoyunu sahnelenecek. 2021 sezonunun kapanışını ise 23 Eylül Perşembe akşamı, Cem Davran’ın pandemide Davran Tiyatrosu’nu kurarak yeniden yorumladığı, erkeklerin aşkla, kaderle ve erkeklikle imtihanının karanlık ve komik hikâyesini anlatan “Üçü Bir Arada” oyunu yapacak. URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor. Seyirciler, kapı açılış saati olan 18.30’dan itibaren bahçe ve fuaye alanında, açık havada zaman geçirme imkânı da buluyor. 

Yaz boyunca İstanbulluları yıldızların altında tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, farklı tiyatro gruplarının en sevilen oyunlarına ev sahipliği yaptığı 2021 programını üç oyunla kapatıyor.  

20 Eylül 2021 Pazartesi akşamı sahnelenecek interaktif komedi gösterisi “Hey Gidi Günler”de Süheyl ve Behzat Uygur, doğdukları günden bugüne başlarından geçen acı – tatlı tüm anıları seyircilerle paylaşıyorlar. Her anıya bir şarkının eşlik ettiği gösteride Uygur kardeşler, şarkıları seyircilerle birlikte seslendiriyorlar. Süheyl ve Behzat Uygur’un yazıp yönettiği, Uygur Gösteri tarafından sahnelenen oyunda ikiliye gitar ve vokalde Selmin Artemiz eşlik ediyor.

Güngör Dilmen’in yazdığı, yönetmenliğini Görkem Yeltan’ın üstlendiği ve Ayça Bingöl’ün rol aldığı Ben Anadolu” oyunu 22 Eylül 2021 Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak. Binlerce yıldır Anadolu’yu var eden kadınlar, koca bir tarihe yayılan hikâyeleriyle Dilmen’in klasikleşmiş eserinde buluşuyor. Mam’art tarafından sahneye konan “Ben Anadolu”, Kibele’den Theodora’ya, Eftelya’dan Hürrem’e uzanan bir kadınlar geçidi. Tanrıçalar, sultanlar, mitolojik karakterler, köylüler, kantocular, hemşireler… Bu toprakların özünü oluşturan; toprakla, ağaçla, ürünle, masallarla, tarihle, savaşlarla, sokaklarla bir olan, Anadolu’nun farklı çağlarına tanıklık eden kadınlar Ayça Bingöl’ün yorumunda vücut buluyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun kapanışını ise 23 Eylül 2021 Perşembe akşamı Cem Davran, Celil Nalçakan ve Onur Özaydın’ın sahneleyeceği “Üçü Bir Arada” oyunu yapacak. Yunus Emre Gümüş’ün kaleme aldığı, Davran Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu oyun, üç “yazık” adamın aşk, talih, kavga, ayrılık, aile ve arkadaşlık parantezinde kendileriyle ve geçmişleriyle yüzleşmesi; erkeklerin aşkla, kaderle ve erkeklikle imtihanının karanlık ve komik hikâyesi…

Bilet fiyatlarının 60-180 TL arasında değişiklik gösterdiği oyunların kapı açılış saati 18.30, başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

AÇIK HAVADA, GÜVENLE SOSYALLEŞME İMKÂNI  

Şehirlilerin kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor. Misafirlerinin içleri rahat bir şekilde açık havada vakit geçirmelerini sağlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. 6 Eylül itibariyle hayata geçen yönetmelik gereği PCR testi veya aşı kartı ibrazıyla giriş yapılabilecek KüçükÇiftlik Park’ta ateş ölçümü, maske temini, dezenfektan ünitelerinin kullanımı ve biletleme ile yeme içme alanında temassız işlemler sürdürülecek.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı