ETKİNLİKLERSERGİ

Mehtab Kardaş, ‘Minyatür’ Sergisi İle Evrim Sanat Galerisi’nde

Minyatür tarzını farklı bir anlayışla harmanlayarak çağdaş bir üslupla yorumlayan Mehtab Kardaş’ın “Minyatür” isimli 21. Kişisel sergisi 11 Mart 2023 tarihinde Evrim Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

İstanbul’un deniz mavisi ile dolu olan sanatçının içine orman yeşilinin yavaşça sızmasını konu alan 25 eseri; kağıt üzerine altın, mürekkep, guaj, akrilik boya ve altın varak kullanılarak karışık teknikle üretildi.

Sergi, 24 Mart 2023 tarihine kadar Evrim Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Açılış:
11 Mart Cumartesi
Saat: 15:00

Evrim Sanat Galerisi
Göztepe Mahallesi Bağdat Caddesi No: 233 D:1
Kadıköy/İstanbul

Ziyaret Saatleri:
Salı hariç her gün 11:00 – 19:00

Mehtab Kardaş, 'Minyatür' Sergisi İle Evrim Sanat Galerisi’nde

Mehtab Kardaş Kimdir?

1949 yılında İstanbul’da doğan Mehtab Kardaş, Üsküdar Amerikan Kız Lisesi mezunudur. Uzun yıllar ertelediği sanatsal çalışmalarına 1990’da Mamure Öz ile başlayan sanatçı, 1992-93 yıllarında da Topkapı Sarayı’ndaki iki yıllık sertifika programına, 1994-95 yıllarında ise Prof. Kerim Silivrili’nin (Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü) derslerine devam etti. 1998’de Greci-Marino Accademia del Verbano tarafından “Associated Academician” ünvanı verilmiştir. Sanatçı, 21 kişisel sergisinin yanı sıra ulusal ve uluslararası 25 karma sergiye katılmıştır.

Çocuklara Deprem Nasıl Anlatılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu