KÖŞE YAZILARINasuh BektaşSANATTAN

Fantastik Bir Yolculuk: ‘Prof. Pİ Show’ – Nasuh Bektaş yazdı…

Hilal ve Ahmet Kazanbal, hayallerinin peşinden koşan bir çift. ‘Gate Sahne Sanatları’nı kurdular, hayal ettiklerini sahneye oradan seyirciye ulaştırıyorlar. Bu çift yapılmayanı yapmaya, insanlara çok farklı gösteriler sunmayı kendine hedef yapmış.

Gate Sahne Sanatları daha önce dünya çapında dev müzikal prodüksiyon, toplamda 110 kişilik bir ekip ile Animals Musical‘i sahneye koydu. Yine Hilal ve Ahmet Kazanbal çifti hayal etti, hayallerini yazdılar. Bu kez sıra dışı, fantastik kareler ve sahnelerle Prof. Pİ Show‘u sahneye koydular. Prof. Pİ Show, KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi‘nde ilk gösterimini yaptı.

İzleyenler tarafından büyüleyici ve eğlenceli bulunan gösteri de danslar, hava ve yer akrobasileri, fantastik karakterler, ilginç kostümler ile büyülü bir dünya sunuyor.

İzlenmesi çok keyifli olan bu gösterinin hazırlanması ve sunulması da bir o kadar emek gerektiriyor. Her yaştan oyuncunun bulunduğu gösteri de birinden farklı birçok sahne ve hikâye yer alıyor. Başrolde oynayan Bülent Develi hepimizi büyüledi.

Nasuh Bektaş


Oyun Hakkında:

Hayal gücünüzün sınırları yeniden çizilecek…
Gösteri Sanatları alanında farklı ve cesur prodüksiyonlarla adından söz ettiren Gate;  heyecan verici,  fantastik ve sürreal tarzda ki eserlerine bir yenisini ekliyor. Prof. Pİ Show; diyaloglarla anlatım yerine teatral-müzikal tarzıyla her yaştan, cinsiyetten, milletten, dilden, ülkeden, 7′ den 70′ e herkese hitap eden  evrensel ve zamansız bir aile gösterisi.Bu özel yapım; fiziksel tiyatro ve mim teknikleri,  folk ve karakter danslarının eklektik bir dizilim ile modernize edildiği koreografileri,  hava ve yer akrobasileri,  steampunk kostümleri,  özel müzikleri, fantastik ve masalsı atmosferi ile izleyiciye eşsiz ve masalsı bir deneyim sunuyor. Ve hayal gücünüzü özgür bırakmanızı vaat ediyor.

Oyun Künyesi: 

Yazan & Yöneten: Ahmet Kazanbal
Sanat Yönetmeni: Hilal Arslangiray Kazanbal
Koreograf: Nur Niyaz Bildik
Kadro: Bülent Develi, Alper Onay, Begüm Gönenç, Cemre Buğra Ün, Ümit Beste Kargın, Aytunç Taylan, Volkan Şafak, Onur Yıldırım, Zeynep Velidedeoğlu, Diana İzel Koç, Ece Korucuoğlu, Zeynep Etkin, Zeynep Tanju, Serra Bildik, Deniz Anakök, Öykü Yıldırım
Kompozitör: Edward Grıeg, Nicolo Paganını, Franz Lıszt,  Pyotr Ilyıch Tchaıkovsky, Johannes Bhrams,  Camille Saint Seans,  Georges Bızet, Ahmet Kazanbal
Kostüm ve Dekor Uygulama: İlayda Çeşmecioğlu
Repetitör: Onur Yıldırım, Volkan Şafak
Sahne Amiri: Özgür Ayaz
Işık Tasarım: Serdar Yaman, Gökhan Gülçebi, Ahmet Kazanbal
Yapım: GATE – www.gateproduction.net

Başa dön tuşu