MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

MICHAEL JACKSON’ın derleme albümü “SCREAM” yayımlandı!

Pop’un Kralı” Michael Jackson’ın “Thriller”, “Torture”, “Ghosts”, “Dangerous” ve “Dirty Diana” gibi klasiklerinin de yer aldığı 14 şarkılık derleme albümü “Scream” Sony Music etiketiyle yayımlandı!

Scream”, müzik tarihine damgasını vuran ikonik şarkıcı, besteci, söz yazarı ve dansçı Michael Jackson’ın koleksiyonundan birbirinden değerli 13 şarkının yanı sıra, başarılı prodüktör The White Panda tarafından 5 farklı Michael Jackson şarkısının kusursuzca bir araya getirilmesiyle oluşturulan yüksek enerjili yepyeni bir remix olan Blood On The Dance Floor X Dangerousı da içeriyor.

Scream” albümünde yer alan her bir şarkı dikkat çekici özellikler barındırıyor. “Dirty Diana” şarkısı, listelerde 1 numaraya çıkarak 1987 tarihli “Bad” albümünden 5 single’ın üst üste liste başı olmasıyla Michael Jackson’a bu alanda bir rekor kazandırmıştı. Tüm zamanların en çok satan albümü olan “Thriller”a adını veren “Thriller” şarkısının, bu albümden listelerde ilk 10’a giren 7. single olma özelliğiyle Michael Jackson daha önce eşi görülmemiş bir başarı elde etmişti. “Scream” şarkısı, Michael Jackson’ın kardeşi Janet Jackson ile yaptığı tek düet olma özelliğini taşıyor. The Jacksons olarak yayımladıkları “Triumph” albümünden “This Place Hotel” şarkısı ise, yalnızca Michael Jackson tarafından yazılan, bestelenen ve düzenlenen ilk single olarak efsanevi sanatçının kariyeri için önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Bu albüme kitapdevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/cd-dvd-plak/muzik/scream-michael-jackson/

https://youtu.be/iKsahJBscG4

 

Başa dön tuşu