ETKİNLİKLER

Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum Resim Sergisi – Ahmet Özel “İç Konuşmalar”

AHMET ÖZEL “İÇ KONUŞMALAR” SERGİSİ 18 MAYIS 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ YALIKAVAK MEKANINDA…

18 Mayıs – 6 Haziran 2018 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekanı, Sanatçı Ahmet Özel’in “İç Konuşmalar” adını verdiği özel bir seçkiye ev sahipliği yapıyor.

Ressam-Yazar Ruşen Eşref Yılmaz Sanatçı Ahmet Özel’in “İç Konuşmalar” sergisini şu sözlerle değerlendirdi: ‘Çağdaş sanat olgusunun ön basamaklarında konumlanan bir sanatçıdır Ahmet Özel, kendi kuşağı içinde. Çok anlamlı bir resim dünyasıyla biçimlenen soyut sanat serüvenin kökensel kodları Kafkas mitolojisinin kaynaklarına dayanıyor. Giderek aşkınlaşan, mitlerle varsıllaşan, nesnenin ötesine geçmeyi göze alan bir bilinç parlaması, içebakış (introspectiden) serüveni, onu kişisel bilinçten evrensel bir bilince ulaştırdı, kendi kendine yeten bir resim diyalektiğinin bilinçaltı şifrelerinin dokümentasyonunu oluşturdu. Her yapıtı tinsellikle yoğrulmuş bir tarihtir, bütün zamanları an’lara aktaran içe dönük bir arkeolojidir. Son dönemde farklı felsefi  kavramlara gönderme yapan sanatçı, geçmişi ve geleceği “an”da gizleyen ‘kairos’ kavramını sanat felsefesinin odağına alarak sahici bir yaşam etkinliğine dönüştürmüştür.’

Ahmet Özel‘in “İç Konuşmalar” adlı kişisel sergisi, 18 Mayıs – 6 Haziran 2018 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekanında izlenebilir.

Açılış: 18 Mayıs 2018, Cuma  Saat: 17:30

Mine Sanat Galerisi
Yalıkavak, Merkez Mah. Çökertme Cad. Özkan Sok., Yalıkavak Marina,
Bodrum / MUĞLA

Ahmet Özel & Güneşin Şifası
Ahmet Özel & Tutku

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı