RESİMSANATTAN

Mustafa Albayrak’tan Bilinmeyen Öyküler

Doku Sanat Galerisi, Ressam Mustafa Albayrak’ın ‘Bilinmeyen Öyküler’ başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Zaman, hız ve devinime dayanan kurguları ile dikkat çeken sanatçı Mustafa Albayrak’ın ‘Bilinmeyen Öyküler’ başlıklı sergisi Doku Sanat Galerisi‘nde sanatseverlerle buluştu. Albayrak, eserlerinde insanın, toplumun, hayatın ve kentin hızla değişen hallerini tuvallerine aktarıyor. Sürekli değişen bu haller sanatçının soyutlamalarıyla ‘Bilinmeyen Öyküler’e dönüşüyor.

Yazar Ümit Yaşar Gözüm, sanatçının eserlerini şu şekilde yorumluyor: ‘Sanatçının yaptığı gerçekle yüzleşmedir. Varoluşun Dayanılmazlığı, Toplumsal Farkındalık ve Aydın Sorumluluğu… Topluma rağmen kendini yaratan bedenlerin içine düşürüldüğü platonik çaresizlik onun fırçasında estetik bir değere dönüşür. ‘Burada ve şimdinin çıplak çirkinliği’ toplumsal farkındalık bakımından önemli sosyolojik bir olgudur. Aynanın arkasındaki sırdır nesneleri-bedenleri birer silüete dönüştürüp yansıtan. Sanatçı bu tekniği resimlerinde ters yüz ederek kurgunun görselliği ile yüzleştirir izleyiciyi.’

Türk resminde özgün kurgularıyla kendine yer açan Mustafa Albayrak‘ın eserlerini 5 Kasım 2019 tarihine kadar Doku Sanat Galerisi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

Doku Sanat Galerisi
Avukat Süreyya Ağaoğlu Sok. Köşe Apt. No: 10 / 10-D
Teşvikiye – Şişli / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı