ETKİNLİKLERSERGİ

‘Niyetler 2’ Sergisi Akbank Sanat’ta

Sanatın gücünü her yaştan sanatseverle buluşturan Akbank Sanat, Açık Diyalog İstanbul iş birliği ile Türkiye’de çağdaş sanatı destekleyen “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” seminer programının ikinci döneminin bir parçası olarak gerçekleşen ‘Niyetler 2’ sergisine ev sahipliği yapıyor.
Sergi, uygulamacı ve araştırma odaklı bir yaklaşımla geliştirilen 14 sergi projesini bir araya getirerek izleyicilere çağdaş sanatın derinliklerini keşfetmeye davet ediyor.

Açık Diyalog İstanbul ve Akbank Sanat iş birliği ile bu sene beşincisi gerçekleştirilecek “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” Seminer Programı’nın ikinci dönem mezunlarının sergisi Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.

‘Niyetler 2’, katılımcı küratör adaylarının, insanın kendi varoluşu ve yaşamı üzerine düşünmeye ve sorgulamaya yönlendiren niyetleriyle oluşturdukları projeleri sergiliyor. Bu özgün eserler, aynı mekân için tasarlanmış olmalarına rağmen yaşama farklı açılardan bakan projeleri bir araya getirerek izleyicilere benzersiz bir deneyim sunuyor.

‘Niyetler 2’ Sergisi Akbank Sanat'ta

Sergi, farklı konseptlerle geliştirilen eser seçkileri, bir arada sergilenerek, yeni bağlamsal ilişkiler yaratması niyetiyle gerçekleştiriliyor. İnsan varoluşuna dair çeşitli perspektifleri bir araya getirerek izleyicilere sayısız dünya görüşü sunma potansiyeli taşıyor.

‘Niyetler 2’ Sergisi Akbank Sanat'ta

Akbank Sanat, bu etkileyici sergi ile sanatseverlere, çağdaş sanatın güçlü ve çeşitli ifadesini keşfetme fırsatı sunarken, genç küratör adaylarının vizyonlarına da vurgu yapmayı amaçlıyor.

‘Niyetler 2’ Sergisi Akbank Sanat'ta

Sergi adı:
Niyetler 2
“Çağdaş Sanat ve Küratörlük” Seminer Programı Bitirme Projeleri Sergileri
Sergi tarihi:
7 Şubat – 9 Mart 2024
Proje Danışmanları ve Küratörler:
T. Melih Görgün, Mahir Namur
Program Direktörü:
Billur Tansel
Katılımcılar:
Canberk Akçal, Oya Aşan Yüksel, Gamze Baktır, Ecem Naz Çakır, İlke Çolak, Burçak Fakıoğlu Yakıcı, Tülay Haspulat, İdil Kemaloğlu, Egenur Öztelli, Arzu Sancar, Özüm Ezgi Satılmış, Mine Söyler, Tuba Terhan, Melike Yürekli

‘Niyetler 2’ Sergisi Akbank Sanat'ta

AKBANK SANAT Salı gününden Cumartesi gününe 11:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
Sergi ücretsizdir. 

‘Niyetler 2’ Sergisi Akbank Sanat'ta

Sigaranın Yol Açtığı Buerger Hastalığının 6 Önemli Belirtisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu