GenelSANATTANSİNEMA

Öğrencileri Tarık Akan’ı unutmadı!

Tarık Akan’ın eğitim alanında ülkemize en büyük katkılarından olan düzenleyip tekrar eğitim hayatına kazandırdığı TAŞ Koleji’nin öğrencileri sanatçıyı unutmadılar.

Taş Koleji’nde 17. Mezunlar Günü yapıldı. Gün kapsamında okulun eski mezunları, emekli öğretmenleri ve halen okuyan öğrencileri bir araya geldi.

Tören Tarık Akan için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Mezun öğrenciler adına bir öğrenci konuşma yaptı.

Tarık Akan’ın okulun 19. yılında yaptığı konuşma izletildi.

Mezunlar günü kapsamında mezun öğrencilerden oluşan grup şarkılar söyledi.

Okul Müdürü Dr. Ali Akdoğan yaptığı konuşmada ‘Okul olarak Tarık Akan’ın değerlerine sahip çıkarak eğitimimize devam edeceğiz.’ dedi. Okul müdürü Dr. Ali Akdoğan’ın konuşması sonrası mezun öğrencilere plaketler takdim edildi.

Taş Koleji Okul Müdürü Dr. Ali Akdoğan’ı arayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da öğrencilere telefon aracı ile hitap etti.

Mezunlar Günü töreni sonrası öğretmenler ve mezun öğrenciler hep beraber karanfillerle Tarık Akan’ın mezarına ziyarete gittiler. Tarık Akan mezarı başında anıldı. Mezarı başında Matematik Bölüm başkanı öğretmen Muhtar Demirtaş ve Okul müdürü Dr. Ali Akdoğan konuşma yaptı. Tarık Akan’ın mezarına karanfiller bırakıldı.

16 Eylül 2019 saat 11.00’de Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Tarık Akan’ın mezarı başında anma programı ve saat 19.30’da Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evinde anma programı düzenlenecek.

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş

 Taş Koleji Hakkında

1991 yılında Tarık Akan tarafından aslına uygun olarak düzenlenip, Özel Taş İlkokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Kesintisiz, zorunlu, temel eğitimle birlikte, Eylül 1998’de ilköğretim niteliği kazanmış ve 2. bina oluşturulmuştur. Özel Taş İlköğretim Okulu 2000-2001 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. 2012 yılında çıkan yasayla birlikte anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak eğitim-öğretim çalışmalarını sürdürmekte olan kurum 2017 yılında komplekse eklenen yeni bir bina (bir spor salonu, kütüphane ve anasınıfı  derslikleri) ile çalışmalarını sürdürmektedir.  Okulumuzun lisesi bulunmamaktadır.

NAZIM HİKMET KÜLTÜR VE SANAT VAKFI DA TARIK AKAN’I MEZARI BAŞINDA ANDI

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği kabri başında anma programına sanatçının ailesi, Rutkay Aziz, Melike Demirağ, Bülent Kerimoğlu, Yaşar Özgür Üregül, Dr. Ali Akdoğan, Hababam Sınıfı oyuncuları katılanlar arasındaydı.

Kabri başında yapılan konuşmalar:

Bir Yorum

  1. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun iyiler çok yaşamıyor malese

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu