ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

Operada ‘3 Basses’ İle Yeni Yıl Konseri

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2022 yılını “3 Basses” konseri ile karşılayacak

30 yılı aşkın süredir Ankara, İstanbul ve İzmir Devlet Operaları’nda sanatseverlerle buluşan, Türkiye ve dünya sahnelerinde büyük başarılarıyla birçok ödül almış solist sanatçılar Tuncay Kurtoğlu, Tevfik Rodos ve Zafer Erdaş’ın bir araya gelerek kurdukları 3 Basses grubunun vereceği “Yeni Yıl Konseri”, 29 Aralık 2021 Çarşamba ve 3 Ocak 2022 Pazartesi akşamı saat 20.00’de müzikseverlerle buluşacak. 

Özellikle opera sanatını ve çoksesliliği tanıtmaya, sevdirmeye ve yaymaya yönelik amaçlarını basların penceresinden gerçekleştirmeye çalışan, repertuarlarında yerelden ulusala, ulusaldan evrensele farklı renkler yaratmayı amaçlayan, çoksesli müzik ile topluma ışık olabilmeyi amaçlayan 3 Basses grubunun konserinde orkestrayı Kıvanç Tepe yönetecek.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın katılımıyla gerçekleşecek konserin anlatıcısı Berkcan Beniç, başkemancısı ise Eylül Kuru.  

Oğuz Murat Yılmaz tarafından ışık tasarımı yapılan konserin video projeksiyonunda Murat Turgut’un adı var. Konserin kondüvitliğini Burak Ölmez yapıyor.

29 Aralık 2021 Çarşamba ve 3 Ocak 2022 Pazartesi akşamı saat 20.00’de küresel salgın kuralları gözetilerek 2 bölüm olarak gerçekleştirilecek “3 Basses” konserinin biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.

Biletler: biletinial.com    /     www.operabale.gov.tr  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu