ETKİNLİKLERSERGİ

Özge Gürkan, ‘Solo’ Sergisi İle Grand Hyatt İstanbul’da

Grand Hyatt İstanbul, “Grand Art” kapsamında soyut dışavurum tarzındaki resimleri ile dikkat çeken ressam Özge Gürkan’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.
Sanatçının 
çok katmanlı, dışavurumcu resimlerle yarattığı son işlerinden oluşan ‘Solo’ adlı sergisi 4 Eylül’e kadar Grand Hyatt İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Grand Hyatt İstanbul, çağdaş sanatın en güzel örneklerini Grand Art platformunda sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Şehrin sanatından, kültüründen ve mimarisinden ilham alan tasarım detaylarıyla ön plana çıkan Grand Hyatt İstanbul, düzenlediği etkinliklerle sanatın nabzını tutuyor.

Türkiye’den ve dünyadan bugüne kadar pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği, ‘Grand Art’, Temmuz ve Ağustos aylarında, Türkiye’de ve dünyada yer aldığı sergilerle dikkat çeken sanatçı Özge Gürkan’ın soyut eserlerine ev sahipliği yapıyor. Sanem Barlas Kantar küratörlügünde hazırlanan sergi, Gürkan’ın çok katmanlı, dışavurumcu resimlerle yarattığı son işlerinden oluşuyor. Solo, izleyiciyi, katman katman yaratılan, zamanla inşa edilen, kapalı kapıları aşan gizemli bir iç dünyaya bakmaya davet ediyor ve sanatçının açık uçlu bir anlatımla ruhunu açığa çıkardığı bir noktada izleyiciyle buluşuyor.

Özge Gürkan, ilk kişisel sergisi ‘Solo’da izleyiciyi gündelik hayatın koşuşturmacasından sıyrılmaya davet ediyor. Sanatçı kişinin kendisiyle baş başa kalarak, hiçbir dış etki olmaksızın kendisine karşı tamamen dürüst olabildiğini vurgularken izleyicileri de arzularını keşfetmeye davet ediyor.

Özge Gürkan, 'Solo' Sergisi İle Grand Hyatt İstanbul'da

‘İnsan sosyal bir varlıktır, ancak yalnızlık, beklentisiz var olmak ve üst düzey yaratıcılığınıza erişmek için güçlü bir araç olarak kullanılabilir’ diyen Gürkan, çalışmalarında olumlu ödüller almanın anahtarının kendisiyle vakit geçirmekten geçtiğini ifade ediyor. Gürkan:‘Böylece, ihtiyaçlarınızı, arzularınızı ve ilgi alanlarınızı göz önünde bulundurarak, kendinizi keşfederek kendinizi yakından tanıma yolculuğunuz başlıyor. Solo sergim sizi benlik duygunuzu geliştirmeye davet ediyor’ diyor.

Yıl boyunca Türk ve uluslararası çapta tanınmış pek çok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapan Grand Hyatt İstanbul, 4 Eylül’e kadar bu özel sergiyi sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Özge Gürkan Kimdir?

Özge Gürkan 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra reklam ve kurumsal iletişim sektörlerinde çalıştı. Profesyonel kariyeri devam ederken, tutkusu olan sanat alanında eserler yaratmak için renkler ve formlar üzerine çalıştı. Ayrıca kaligrafi ve hat sanatı eğitimi alarak, resim yoluyla sanatsal üretimlere başlayarak, edebi değerler ve sanatın ritmik dili hakkında derinlemesine bir anlayış geliştirdi. Düşünsel bir içerikle şekillenen her bir renk ve biçim Gürkan’ın resimlerinde hayat buluyor. Gürkan şu anda İstanbul’da yaşıyor.

Şiir Girmeyen Eve Doktor Girer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu