SANATTANTİYATRO

Özlenen İkili Sahnelerde…

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey ikilisi uzun bir aradan sonra sahnelere döndü ve seyircilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, İrfan Kangı’nın yönettiği “Emlakçıyı Beklerken” oyunu ile seyirciyi güldürmeye devam ediyor. Sahne 74’de gerçekleşen dolu salonda oynanan oyundan izleyiciler büyük keyifle ayrıldılar. Oyun, ayrıca “Yasemin Yalçın Tiyatro” olarak Anadolu turneleri ile farklı illerde seyircilerle buluşacak.

İrfan Kangı’nın yönettiği Emlakçıyı Beklerken oyununda, Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey yanında Ziya Kürküt, Melek Şahin, Ecmel İş, Kahraman Sivri, Sertaç Akkaya ve Eylül İlbey gibi usta isimler de yer alıyor.

Oyunun Konusu

Ev kiraya verilsin diye emlakçıya bırakılan bir anahtar ve o anahtarı eline geçiren dünyanın en düzenbaz emlakçısı Ferruh Yapar. Hazır boş ve kurulu evi bulunca çapkınlık yapmaya karar veren Ferruh’un eve bir konsomatris çağırması ile başlayan olaylar zincirine bunaklığı ve manyaklığıyla nam salmış komşu Kamuran bey ile başarısız, özenti bir pop şarkıcısı olmaya çalışan Taner ve olayların tam ortasında kendini bulan masum günahsız ama mağdur Latif dahil olur.Tüm bunlar yetmiyor gibi eve çağırılan konsomatris Leman’ı ve Ferruh’u vurmaya gelen Tophaneli Jilet Hasan ile eve kocasını basmaya gelen Ferruh’un eşi Ayten bir de olaylara kafadan giren bir de polis. Daha ne olsun? Ortalık tam 2 saat ve 2 perde boyunca fena karışacak ve bu Türk işi Fars oyununda oyuncular sahnede koşuşturmaktan terlerini, koltuklarda oturan seyirciler de gülmekten gözlerindeki yaşlarını silecekler.

Oyuna ismini veren emlakçımız Ferruh Yapar ın sloganı belli; “Herkes konuşur Ferruh yapar.” İnanmayanı oyuna bekleriz.


Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı