Genel

Papirüs’ün Dosya Konusu: ‘Attila İlhan’

Türk şiirinin önemli isimlerinden Attilâ İlhan, Papirüs Edebiyat Dergisi’nin Mayıs-Haziran 2022 sayısında dosya konusu oldu.
Söz konusu dosyada yazılarıyla Haydar Ergülen, Zeynep Aliye ve Aydan Yalçın yer alıyor.
Ayrıca Ferhat Özen mektup tarzı yazısıyla, Kamber Değirmenci de “Bir An Ki Attilâ İlhan” adlı şiiriyle katkıda bulunuyor.

Metin Turan’ın yazısı “Küf ve Kirin İçinde… Dünyayı Saran Ateş” in ardından, Fransa’dan şair Zeliha Aypek “Edebiyatta Kadın Düşmanlığı” konusunda ilginç bir portre ile karşımıza çıkıyor. Nuray Gök Aksamaz’ın, yazar Tanseli Polatkan ile gerçekleştirdiği söyleşi de dikkat çekici. Selda Kaya’nın “Şiirin Yaşamla İlişkisi” adlı yazısı da, sözü edilen bağı şairler özelinde somutlaştırıyor. Bu sayıdaki öykülerin yazarları ise Ayça Özbay ve İbrahim Ünlü.

İtalyan şair Regina Resta ile Rus şair Olga Levadnaya şiirlerinin yanı sıra, ülkemizden Ali Budak, Sabahattin Yalkın, Filiz Civaner A., Sinan Aydın, Barbaros İrdelmen, Bülent Bulut, Nilüfer Uçar, Neriman Yetek, Aslıhan Tüylüoğlu, Gülşen Şenderin, Hızır İrfan Önder, Reyhan Karayel, Cenk Tanova ve Şenses Us’un şiirleri yer alıyor.

“Hatay Restaurant Albümlerinden” bölümü, önceki sayılarda olduğu gibi Mehmet Ali Işık’ın katkılarıyla devam ediyor. Artlife’da, İzmir’den ressam Ömer Şenol var.

Papirüs Edebiyat Dergisi; online kitap siteleri, Mephisto Kitapevinin Kadıköy ve Taksim şubeleri ile Kırmızı Kedi Kitabevinden temin edilebilir.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu