Genel

Papirüs’ün Ocak-Şubat 2023 Sayısı Çıktı

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi Papirüs, Ocak-Şubat 2023 sayısında Metin Turan’ın hazırladığı “İsmail Bozkurt ve Kıbrıs Türk Edebiyatçıları” başlıklı dosyasıyla çıktı.

Anılan dosyada Metin Turan, Hüseyin Ezilmez, Birsen Karaca, Elmira Memmedova ve Tahsin Şimsek gibi isimler bulunuyor. Papirüs 41’de ayrıca, Aralık 2022 de gerçekleştirilen Uluslararası Video Şiir Sanat Festivalinde ödül alan Juan C. Tajes, Stefano Carantive Miodrag Jaksic’in yazı ve şiirleri yer aldı.

Öykü ve yazılarıyla Haydar Ergülen, Juan C. Tajes, Erinç Büyükaşık, Nidai Güngördü,  Filiz Civaner A., Nuray Gök Aksamaz, Canan Gürtunca Sanlı, Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Bülent Elitok, Sabahattin Yalkın ve Meral Beysel dergiye konuk oldu. Teresa Podemska, Nonıka Hendrıckse, Zeliha Aypek, Sinan Aydın, Barbaros İrdelman, Arif Ali Albayrak, Bülent Bulut, Elem Erk, Cenk Tanova, Meltem Alper Türkoğlu, Fatma Aras, Feyzan Korur, Arife Retvan, Pembe Marmara, Sonay Yakup Yakupsoy ve Özer Uğur şiirleriyle katkıda bulundu. Bu arada Sabiha Küçüktüfekçi ise hem şiirleryle hem de resimleriyle yer aldı. Artlife, bölümünün konukları ise kaligrafi ustası Osman Karteler ile Ressam Reyhan Aydın.

Papirüs Edebiyat Dergisi; online kitap siteleri, Mephisto Kitapevinin Kadıköy ve Taksim şubeleri, Kırmızı Kedi Kitabevi ve Kadıköy/Bostancı Hatay Restaurant’tan temin edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu