ETKİNLİKLERSERGİ

PASAJ, ‘Sakın’a Ev Sahipliği Yapıyor

PASAJ – Küçük Şeyler Rezidans Programı dahilinde sanatçı Gözde Ju ve Nazlı Moripek’i ikili olarak 17 Mayıs – 2 Haziran 2024 tarihleri arasında konuk ediyor.

PASAJ @ Barın Han, küçük şeyler stüdyo rezidans programı kapsamında Nazlı Moripek ve Gözde Ju‘yu ‘Sakın’ ile ağırlıyor. Almanya‘nın Frankfurt kentinde yaşayan iki sanatçı, misafir sanatçı programı süresince kültürel ve tarihi tılsımları biçimsel ifadeleri ve sembolik anlamları üzerinden inceleyerek koruma, saklama ve muhafaza etme kavramlarını araştıracaklar. Sanatçılar, program süresince nesilden nesile aktarılan bu koruyucu sembollerin izlediği yolu ve kültürel hafıza arasındaki ilişkiyi ayrıntılı olarak inceleme fırsatı bulacaklar. Araştırma ayrıca, kadınlar tarafından yaratılan ve göç hareketiyle karakterize olan tarihi ve kültürel ritüellere de odaklanacak. Süreçleri açık stüdyo formatında izleyiciler ile paylaşılacak ve Eylül 2024’te Frankfurt’ta düzenlenecek ikinci bir serginin temelini oluşturacak.

Sergi, 30 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 18:00’de Melike Bayık ile gerçekleşecek söyleşi ile açılış yapacak, 31-01 ve 02 Haziran tarihlerinde, açık stüdyo olarak ziyarete açık olacak.

Check-Up İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu