ETKİNLİKLER

Pg Art Gallery Yerleştirme ve Video Sunumu & Devran Mursaloğlu ‘All We Ever Wanted Was Everything’

Pg Art Gallery
Devran Mursaloğlu  
‘All We Ever Wanted Was Everything’

6 Mayıs – 2 Haziran 2016

Devran Mursaloğlu’nun yeni sergisi, 10.000 adet kağıttan yapılmış parçacıklardan oluşan bir yerleştirme ve paralelinde inşa edilmiş bir video sunumundan oluşuyor.

Sanatçı, insanın maddi ve manevi eksikliklerini tamamlamak üzere verdiği çabayı, hırsı, doyumsuzluğunu ve bitmek bilmeyen arayış hikayesini anlatıyor.

Ve şu sözlerle açıklıyor:
‘Sahip oldukları mı yoksa eksik tarafları mı bir kişiyi daha iyi tanımlar? Eksik parçalarını ararken içine girdiği zorluk, mücadele, hırslar, başarısızlıklar, kompleksler mi yoksa başarmanın, sahip olabilmenin sevinci mi?

Mutluluğun bu eksiklikleri tamamlamadaki inancımız üzerine kurulu oluşu; eksikleri tamamladıkça mutluluğa kavuşacağımızı sanmamız…

İnsan neden var olanla yetinmez? Eksik parçalarıyla neden yaşamını sürdüremez?

En az beklenti, en büyük mutluluk mudur? Yoksa bu yorucu eksiklikleri tamamlama maratonu yaşamın bir parçası, bir vazgeçilmezi midir?’

Pg Art Gallery
Boğazkesen Cad. No: 76/B Tophane
İstanbul

Devran Mursaloğlu Kimdir?

Devran Mursaloğlu Brüksel’de aldığı mimarlık ve mühendislik eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi Resim Bölümü’nde Devabil Kara Atölyesi’ne katıldı. D Art and Design adlı galeri/atölyesinde 2010 yılına kadar kendi çalışmalarını sergiledi. Bugüne kadar Milano Trienal Museum’da ‘Kağıttan Takı Tasarımları’, Kore Hanji’de ‘Wearabale Art’, Tahtakale Hamamı’nda Pg Art Gallery’nin düzenlediği ‘Tekinsiz Oyunlar’ ve Kuzgun Acar anısına ‘Maskeler’ sergileri ile Mardin Bienali ve Ege Art başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında birçok etkinliğe katıldı. IAPMA (Dünya Kağıt Sanatçıları Derneği) üyesi ve aynı aynı zamanda Dünya Sanat Olimpiyatları Kurulu’nun Türkiye Paper and Fiber Kurulu başkanı olan sanatçı, Ege Üniversitesi’nde kağıt ile ilgili dersler verip, workshoplar düzenledi.

image

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı