ETKİNLİKLERSERGİ

Poşe Mekan Sergi – Marina Papazyan ‘Hemoglobinler & Karıncalar’

Marina Papazyan, ilk kişisel sergisi “Hemoglobinler & Karıncalar” ile 16 Nisan’da poşe’nin Karaköy’deki mekânında sanatseverlerle buluşuyor.

Marina Papazyan, sergisini şöyle anlatıyor:
“Hemoglobinler & Karıncalar, Mircalla adında bir vampirin yaşama musallat oluşuna dair yazdığım metin, ve bu anlatının yörüngesindeki malzemeler, kimyasal tepkimeler ve ses parçalarıyla oluştu. Son zamanlarda kendimi bu motife kaptırdım: hayaletin melankolik cisimsizliğinin karşısında, ölmeyi başaramamanın ve hıncın vücut bulmuş hâli olan vampire. Mircalla’yla aramızdaki mesafeyi, ikimizin de adının baş harfi olan M ile kapattım. Kendimi de onun hikayesine bulaştırdım. Dirilmenin gerçekleştiği andan terapi odasına, M yaşayanların dünyası üzerinde hak iddia eden çelişkili bir karakter. Yeni edindiği dünya algısı, birinci tekil şahsa geçişini kolaylaştırırken, kendine ait bir gerçeklik hissiyle beraber erotizme de alan açıyor.”

Papazyan’ın son dönem çalışmalarını bir araya getiren sergi, 14 Mayıs 2021’e kadar Pazartesi – Cuma günleri 13:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebilir.

Poşe
Bereketzade Mah. Hacı Ali Sok. No:8 Daire:6
Beyoğlu – Istanbul

Marina Papazyan Kimdir? (d.1996 İstanbul)

İstanbul’da yaşayan bir sanatçı ve yazar. Yazma, seslendirme ve kaydetme yoluyla kendiyle ilgili kısmî-kurgular üretiyor ve bir araya getiriyor. Bedeni yazmak için bir kaynak olarak kullandığı metinlerinde dünya, gözenekler, oyuklar ve bağırsaklar aracılığıyla hissediliyor ve dile geliyor. Değişen raddelerde itiraf ve inkârla, kasıtlı olarak kendini seyrelten ve gizleyen bir “benliğin” stratejileri ve arzularıyla ilgileniyor.

Piramid Sanat Sergi – Bedri Baykam ‘Kayıp Eşyalar Atölyesi’

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı