MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Rubato’dan ‘Sezen Aksu Şarkıları’

Usta müzisyenler Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün tarafından kurulan, kendine has tarzları ve sahne performansları ile  adından söz ettiren Rubato, kariyerlerinin 5. stüdyo albümü “Rubato / Sezen Aksu Şarkıları”nın habercisi, albümün ilk teklisi “Tutuklu”yu  Bayhan Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı. 
Rubato, “Tutuklu”yu çıkar çıkmaz ilk kez bu hafta sonu Adana konserinde canlı söyledi ve  izleyicilerden büyük alkış aldı.

Yıllar Sonra Yolları Albümde Kesişti
Sezen Aksu’nun şarkıları şimdi Rubato’ya emanet

Müzisyenlik kariyerlerinde, sahne ve albüm kayıtlarında uzun yıllar birlikte çalıştıkları Sezen Aksu‘nun şarkıları bu kez Rubato yorumu ile bir albümde toplanıyor.

Ünlü sanatçı ilgiyle takip ettiği Rubato‘ya şarkılarını emanet etti. Söz ve bestesini Sezen Aksu‘nun yaptığı, Aksu‘nun külliyatında kültleşmiş şarkılarından bir repertuar oluşturan grup, albüm kayıtlarını büyük bir titizlikle gerçekleştirdi. Kışa girerken yayınlanacak albümde Sezen Aksu şarkılarından Tutuklu, Perişanım Şimdi, Hata, Sorma, Sultanım, Gidiyorum, Yazık, Tükeneceğiz, Ahdım Olsun gibi hitler Rubato yorumuylailk kez müzik severler ile buluşacak.

Rubato İstanbul Duraklarında Kamera Karşısına Geçti

Rubato, “Tutuklu“nun video klibi için Ahmet Can Tekin yönetmenliğinde kamera karşısına geçti. İstanbul sokaklarında, otobüs duraklarında çekilen  video klipte 3 farklı çiftin ayrılık ve kavuşmaları ile şarkının duygusu ekrana yansıtılırken grubun stil danışmanlığını Rabia Yaman yaptı. Video klip boyunca grup İstanbul’un farklı otobüs duraklarında ve çiftlerin kavuştuğu otobüsün içinde performans sergiledi.

“Rubato/Sezen Aksu Şarkıları“ albümünün açılışı “Tutuklu” Bayhan Müzik etiketiyle yayında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu