SANATTAN

Sanatçılar, ‘Açık Stüdyo Günleri’ için hazırlanıyorlar!

Bu sene 5-7 Ekim 2018 tarihleri arasında beşincisi gerçekleşecek olan ‘Açık Stüdyo Günleri’nde atölyelerini ziyaretçilere açacak olan sanatçılar hazırlıklarına devam ediyorlar.

Resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans ve video gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, ziyaretçilere dağıtılacak haritaların hazırlanması ve bir tanışma toplantısı için bir araya geldiler. Sanatçılar, hem kolektif bir şekilde haritaları hazırladılar hem de organizasyon ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Sanatçı Deniz Beşer‘in koordinatörlüğünde kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak gerçekleşen Açık Stüdyo Günleri‘nde sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat mekanları, Taksim, Tarlabaşı, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Kurtuluş, Şişli, Nişantaşı, Kadıköy ve Büyükada bölgelerinde bulunan ev, atölye ve alanlarını ziyaretçilere açıyorlar. Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir oluyorlar.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ”ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Açık Stüdyo Günleri 2018’de 90’ın üzerinde gelen başvuru arasından yapılan seçimlerde sonucunda 55 sanatçı, 41 atölye ve alan, kapılarını 5-7 Ekim tarihlerinde ASG ziyaretçilerine açıyor olacak.

ASG 2018 sanatçıları ve bağımsız sanat alanları:

Güneş Acur, Metin Akbaş, Deniz Önlü // Serdar Akpınar, Setenay Alpsoy, Seydi Murat Koç // Küme Art (Ahmet Sarı, Ali Alışır, Ali İbrahim Öcal, Barış Cihanoğlu, Beyza Boynudelik, Burçin Erdi, Çağrı Saray, Deniz Pasha, Duygu Sabancılar, Ekin Su Koç, Elif Karadayı, Elifko, Emel Ülüş, Emre Ülüş, Enes Debran, Ercan Ayçiçek, Erdinç Babat, Esra Meral Demircan, Fırat Engin, Furkan Paydaş, Gamze Zorlu, Gizem Çeşmeci, Görkem Dikel, Hakan Esmer, Hasan Şahbaz, Horasan, Hüseyin Demirbaş, İpek Yeğinsu, Kadriye İnal, Mali, Mehmet İçöz, Mehmet Turgut, Mustafa Duymaz, Nezihe Bilen Ateş, Nur Gürel, Sayat Uşaklıgil, Selahattin Yıldırım, Semih Zeki, Serdar Kaynak, Serkan Yüksek, Serpil Mavi Üstün, Sertap Yeğin, Seydi Murat Koç, Şafak Yükseler, Şenay Ulusoy, Tarık Ceddi, Tuğçe Güney, Yağmur Çalış, Zeynep Akgün, İpek Milli), Taylan Ünal // Bulut Bagatur, Nur Bardakçı, Gözde Başkent, Deniz Beşer, Nevin Çakır // Muhittin Can,Tarık Ceddi, Nihan Yardımcı Çetinkaya, Deniz Çobankent, Özgür Demirci, Görkem Dikel, Günsel Demirci Dinler, Nurselin Naç // Özümcan Engüzel, Walid Farouk,Şehlem Kaçar // Meryem Güldurdak, Metin Toplu // İrem Hakyemez, Deniz İkizler, Nevin Taşkıran Kaçmaz, Sedef Karakaş, Sevim Kaya, Elifko // Ebru Köreken, Beksultan Oğuz // Barış Mengütay, Melek Mercan, Elif Çatlıoğlu ( X House Project), Ayşen Savcı, Başak Sipahioğlu, Ezgi Sönmez , Who are those people – textile and print studio (Bahar Meydan// Berna Süslü), Khanım Taghıyeva, Öykü Topal, Lea Toth, Fatma Sağ Tunçalp, Emel Ülüş, Yeşim Us, Cengiz Yatağan, Nevin Aktaş // Nevin Yici, Sanat Enstitüsü (Aras Yazıcı, Aslıhan Mumcu,Selin Yağmur Sönmez), Ebru Zarakolu

Açık Stüdyo Günleri’ne dair güncellemelerden haberdar olmak için:https://www.facebook.com/events/330977187652544/ 

-Atölye adresleri ASG haritalarında yer almaktadır. Bu haritalar 20 Eylül tarihinden sonra İstanbul’un çeşitli noktalarına dağıtılacaktır. Bu haritalardan dilediğiniz atölyeyi seçip ziyaret edebilirsiniz. Haritaların dijital versiyonlarını da 20 Eylül itibariyle www.openstudiodays.com üzerinde bulabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri:

Açık Stüdyo Günleri (1.gün): 5  Ekim 2018, 15:00-21:00 (Cuma)

Açık Stüdyo Günleri (2.gün): 6 Ekim 2018, 14:00-21:00 (Cumartesi)

Açık Stüdyo Günleri (3.gün): 7 Ekim 2018, 14:00-21:00 (Pazar)

Başa dön tuşu