ETKİNLİKLERSERGİ

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu Artizan Sanat’ta

Küratör Mehmet Lütfi Şen’in 30 yılda bir araya getirdiği eserlerden oluşan Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu Artizan Sanat’ta ilk kez sanatseverlerle buluşuyor.
Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisi, ulusal ve uluslararası pek çok sergiye küratörlük yapan Mehmet Lütfi Şen’in 30 yılı aşkın sürede biriktirdiği koleksiyonundan özel bir seçki.

7 Aralık’ta sanatseverlerle buluşacak sergide, aralarında çağdaş Türk resim sanatının önemli isimlerinden  Burhan Doğançay‘ın Kurdeleler serisinden bir resim, grafik sanatının Türkiye’deki önemli temsilcilerinden  Süleyman Saim Tekcan‘ın At’nağme serisinden bir eser, Avni ArbaşAbidin Dino gibi Türk sanat tarihine yönünü veren sanatçıların eserleri görülebilecek.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisinde Mehmet Ali Laga, Bedri Karayağmurlar, Erol Kılıç, Musa Güney, Tolga Boztoprak, Müslüm Teke, Gülşah Özbek Çalık, Burhan Ersan, Erdem Uçkan, Leyla Sabah, Hanife Sevinç, Feride Dayanç, Orhan Onuk, Nihal Güres, Kenan Türkmen, Cihat Hıdır, Yavuz Meyveci, Nilgün Ayşecik Çevik, Yusuf Arslan’ın da aralarında bulunduğu sanatçılara ait 23 eser yer alacak.

Sergi kapsamında, resim koleksiyonuyla birlikte Sanathane‘de üretilen heykel çalışmalarından bir seçki de ziyaretçilerle buluşacak.

Artizan Sanat‘ta, 7 Aralık saat 18:00’de gerçekleşecek sergi açılışının ardından saat 19:00’da Küratör Mehmet Lütfi Şen ile moderatörlüğünü Hamza Algül‘ün yapacağı bir söyleşi düzenlenecek.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisi 7-17 Aralık tarihleri arasında Mis Sokak 3 Numara’da, on gün boyunca ziyarete açık olacak.

Artizan Sanat Galerisi
Şehit Muhtar Mah. İstiklal Cad. Mis Sok. No:3
Beyoğlu/İstanbul

Genetik, Kaderimiz Mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu