RESİMSANATTAN

Sanatın ruhuyla ‘Yakın Temas’ kurun!

Kelimat Sanat Galerisi, 8 usta sanatçının eserlerinden oluşan “Yakın Temas” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor.

Kelimat Sanat Galerisi, izleyiciye sanatın ruhu ile temas kurmasını sağlayan “Yakın Temas” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Atila Aktürk, Bahri Genç, Celalaettin Tandoğdu, Hülya Düzenli, Handan Çetin, Işıl Dural, İclal Erentürk ve Korkut Tiryaki‘nin eserlerinden oluşan sergi, izleyicinin görsel duyu ve zevkine hitap ettiği gibi görsel iletişim üzerinden dokunma duyusuna da hitap etmeyi amaçlıyor.

Serginin sanatçılarından ve küratör Celalettin Tandoğdu, sergi ile ilgili şunları söyledi: ‘İzleyicinin ‘Yakın Temas’ etmesiyle başlar bakmak, görmek, algılamak, yorumlamak. Herkesin her şeyin birbiriyle yakın temasıyla. Sanatın ve sanatçının sihirli gücü, ortaya koyulan biçimler, dokunuşlar, malzeme, doku ve diğer her şey, her bireyde farklı etkiler yaratır. Görsel temasla başlayan bu etki, birbirimizle yaratacağımız ‘yakın temas’tır aslında.’

Kendi doğasına ve birbirine yabancılaşan insanın, sanatın birleştirici gücüyle ‘yakın temas’ kurmasını sağlayan bu sergiyi, 6 Mayıs 2018 tarihine kadar Kelimat Sanat Galerisi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

Kelimat Sanat Galerisi
Kuzguncuk, Bostan Sk. No:8
Üsküdar/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu