SANATTAN

Sanatta ‘Birlik’ mesajı ile açıldı!

Antonina Sanat Galerisi, 1985 yılında Kadıköy Altıyol’da kurulan Mine Sanat Galerisi ve 1997 yılında kurulan Antonina Turizm’in işbirliği ile İstanbul’da ‘Birlik’ sergisini gerçekleştirerek sanatseverlere kapılarını açtı. Sanatseverleri yaşayan bir mekanla buluşturacak olan “Antonina Sanat Galerisi”nin ilk sergisi, Mine Sanat Galerisi organizatörlüğünde Türk Çağdaş Sanatı’nın usta isimlerini bir araya getirdi. 

Sanatseverleri yeni bir mekanla buluşturan “Antonina Sanat Galerisi“nin ilk sergisi, Mine Sanat Galerisi organizatörlüğünde Türk Çağdaş Sanatı’nın usta isimlerini bir araya getirdi. Birlik olmanın ve dayanışmanın önemini vurgulamak için “Birlik” adı verilen bu sergide; 12 usta sanatçı Halil AkdenizGülçin AksoyKoray ArişTomur AtagökBedri BaykamBahri GençGenco GülanBubiSerhat KirazNur KoçakNeslihan Pala ve Yusuf Taktak’ın çalışmaları yer alıyor.

Antonina Sanat Galerisi“nin kurucusu Atilla Tuna, ülkenin geçtiği bu zor dönemde ihtiyaç duyulan özlemin ‘birlik’ olduğunu ve bu serginin barışa, huzura toplum olarak hasret kalınan bir duyguya işaret etmeyi amaçladığını belirtti. Ayrıca Yugoslavya’da babasının ‘Birlik’ isimli bir gazetede çalıştığını, açılış sergisinin bu isimle ve Mine Sanat Galerisi‘nin kurucusu Mine Gülener‘le işbirliği içinde yapılmasının heyecanını yaşadığını belirtti.

Birlik olmanın ve dayanışmanın önemini vurgulayan  “Birlik” sergisini 5 Ocak 2018 tarihine kadar “Antonina Sanat Galerisi“nde ziyaret edebilirsiniz.

Antonina Sanat Galerisi
Ergenekon Mah., Halaskargazi Cad. 9/1, Kenter Tiyatrosu Üstü, Askeri Müze Karşısı, 34360, Harbiye/Şişli/İstanbul

Giriş ücretsizdir.Başa dön tuşu