ETKİNLİKLERSERGİ

Sarp Kerem Yavuz, Sergisinde Yapay Zekayı Kullandı

Eserleriyle özel koleksiyonlara giren ve fotoğraf alanında aldığı ödüllerle uluslararası arenada adından söz ettiren sanatçı Sarp Kerem Yavuzun, yapay zekayı kullanarak oluşturduğu eserlerinin yer aldığı kişisel sergisi, 22 Eylülde Anna Laudel İstanbulda sanatseverlerle buluştu. Gerçek ve hayalin iç içe geçtiği tarihsel anlatıların yer aldığı “Muhteşem Yüzyıl” sergisi 5 Kasıma kadar görülebilecek.

“Muhteşem Yüzyıl” adını verdiği sergide yer alan eserlerinde oryantalizm, şiddet, politika ve inanç gibi tartışmalı konuları, sinematografik bakış açısıyla çalışmalarına yansıtan genç sanatçı, çalışmalarında yapay zekayı da kullanarak sanata dijital bir bakış açısı getiriyor.

Sarp Kerem Yavuz, Sergisinde Yapay Zekayı Kullandı

Sanatçı Sarp Kerem Yavuz,14 yıl boyunca çektiği fotoğraflarla oluşturduğu sanat eserlerinde Helenistik Dönem heykel sanatında olduğu gibi ideal güzellik anlayışının ön plana çıktığı ve erkek bedenin tanrısal dokunuşlarına bir saygı duruşu niteliği taşıyan görsellerin kullanıldığı çalışmaları ön plana çıkıyor. Adını Muhteşem Süleyman’ın (Kanunu Sultan Süleyman) yaşadığı yüz yıldan alan sergi, Osmanlı İmparatorluğunun kültürel ögelerine de göndermelerde bulunuyor.

Sarp Kerem Yavuz, Sergisinde Yapay Zekayı Kullandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu