ETKİNLİKLERSERGİ

Selda İnci’den İki Anlamlı Günde İki Yeni Sergi

Düşüncelerin değişimini tuvale yansıtan ünlü ressam Selda İnci’nin 17. kişisel sergisi “Yapboz Düşünceler” 8-17 Mart tarihleri arasında İstanbul Moda SB Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın sanatçılara hediye olarak açılan ‘Yapboz Düşünceler’ sergisinde sanatçının, yaşanan olaylar karşısında düşünlerin nasıl değişken olduğu ve fikirlerin hiçbir zaman sabit olmadığını göreceksiniz. Sergi, 15 yağlı tablodan oluşuyor.

İki önemli günde iki önemli sergi konseptiyle yola çıkan ressam Selda İnci’den 18. kişisel sergi haberi de “18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri Anma” gününde yine İstanbul Moda‘da SB Sanat Galerisi’nde sergileyeceği anlamlı tek resimlik sergisi geldi.

Selda İnci'den İki Anlamlı Günde İki Yeni Sergi

“Osmanlı’nın ilk sahte parası” olarak tarih sayfalarında yer alan paranın yağlı boya tablosunu yapan ressam İnci, “Çanakkale’ de savaşan tüm askerlerin, şehit düşenlerin, gazi olanların, vatan sevgisiyle her şeyi göze alıp, içlerindeki ilahi aşkla güçlenip, haklı mücadeleleri için yaptıkları çabaları hissederek ben de Mehmet Muzaffer gibi bir gecede yaptım bu ulvi eseri..” dedi.

SB Sanat Galerisi
Caferağa, Sarraf Ali Sk. No:8
Kadıköy/İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı