SANATTANTİYATRO

SEVİMLİ DOSTLAR ARTIK TİYATRO SAHNESİNDE!

Eğitici, öğretici şarkıları ve eğlenceli maceralarıyla her zaman iyiyi ve doğruyu öğreten, kendi alanında Youtube’da çocukların en çok izlediği kahramanlar olan ve Türkiye’nin önde gelen okullarında çocuklara gösterilen Sevimli Dostlar, şimdi BKM Mutfak organizasyonu ile tiyatro sahnesine taşınıyor.

Sevimli Dostlar, okul öncesi çocuklar için hayatı kolaylaştıran temel alışkanlıklar üzerine odaklanan eğitici ve öğretici içerikleri ile öncelikle anne-babaların ve öğretmenlerin ilk tercihi haline geldi. Eğlenceli ve zengin müzik altyapısıyla, danslarıyla çocukların da dünyasında vazgeçilmez bir fenomene dönüştü. Halen Youtube üzerinden yayın yapan Sevimli Dostlar kanalının çocuk şarkıları ve videoları her gün 1 milyona yakın çocuk tarafından izleniyor ve her gün 2.5-3 milyon arası izlenme sayılarına ulaşıyor. Sevimli Dostlar şarkıları bir süredir İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Almanca, İtalyanca ve Arapça dillerine de uyarlanıyor ve bu dillerde de Youtube üzerinden yayınlanıyor.

SEVİMLİ DOSTLARIN İLK OYUNU BKM TİYATRO’DA…

Sevimli Dostlar müzikli çocuk oyununun ilk gösterisi 14 Ekim 2018 Pazar günü Beşiktaş Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Oyunun hikayesi ise şöyle;
Kahramanımız Kerem (5) uyumak üzere yatağında Sevimli Dostlar oyuncakları ile oynarken kendini dev bir ekranın içinde bulur. Sevimli dostlar; Nil, Mert, Unutkan Balık ve Şaşkın Ördek de oradadır. Biraz önce oynadığı oyuncakları canlı görmek Kerem’i heyecanlandırdığı kadar, çok mutlu da etmiştir.

Sevimli Dostlar’ın harika şarkıları eşliğinde bir macera yaşarlar. Kerem kendine neler yapabildiğini, birlikte olunca başarabilecek çok şeyler olduğunu öğrenir. Kendini yatağında bulduğunda ise annesi ondaki bu değişime inanamaz. Kerem artık Sevimli Dostlar’dan öğrendikleriyle kendine çok daha güvenen ve yetebilen bir çocuktur.

SEVİMLİ DOSTLAR TAKVİMİ

TARİH SAAT ŞEHİR MEKAN
14 EKİM PAZAR 14:00 İSTANBUL BKM
20 EKİM CUMARTESİ 12:00/14:00 İSTANBUL BAKIRKÖY YUNUS EMRE
21 EKİM PAZAR 13:00/15:00 İSTANBUL ARTI SAHNE
28 EKİM PAZAR 12:00 İZMİR SUAT TAŞER
3 KASIM CUMARTESİ 13:00 İSTANBUL MOİ SAHNE
4 KASIM PAZAR 13:00/15:00 ANKARA MEB ŞURA SALONU
11 KASIM PAZAR 16:30 İSTANBUL ZORLU DRAMA
18 KASIM PAZAR 16:30 İSTANBUL ZORLU DRAMA
24 KASIM CUMARTESİ 13:00 BURSA MERİNOS K.M
25 KASIM PAZAR 13:00/15:00 İZMİT SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ
9 ARALIK PAZAR 12:00/14:00 İSTANBUL KADIKÖY HALK EĞİTİM

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı