SANATTAN

Sezen Aksu ile Tarkan ilk kez ‘Ceylan’ için düet yaptı.

Pop müziğin güçlü isimleri Sezen Aksu ile Tarkan, ilk kez bir albümde düet yaptı. İkili, Yaşar Gaga’nın ‘Alakasız Şarkılar’ albümü için sözü-müziği Sezen Aksu’ya ait olan ‘Ceylan’ adlı şarkıyı seslendirdi. 

Türk müziğinin dev isimlerini bir araya getiren Yaşar Gaga, ‘Alakasız Şarkılar’ projesiyle bir ilke imza attı. Daha önce birçok albümde bir araya gelen Sezen Aksu ve Tarkan ilk kez düet yaptı. Sözü ve müziği Aksu’ya ait olan ‘Ceylan’ isimli şarkıyı ikili albüm için seslendirdi.

Tarkan ve Sezen Aksu, 2009’da Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Şenlik köyünde koyun otlatırken karakoldan atılan bir patlayıcı sonucu hayatını kaybeden 14 yaşındaki Ceylan Önkol’ın hikayesini anlatan ‘Ceylan’ adlı şarkıda düet yaptı.

DEV İSİMLER

Poll Production etiketiyle çıkacak olan albümde, Nazan Öncel, Serdar Ortaç, Sertab Erener, Hande Yener, Göksel, Özkan Uğur, Dilber Ay, Kenan Doğulu, Kibariye ve Aşkın Nur Yengi gibi sanatçılar Gaga’nın seçtikleri şarkıları okudu. 3.5 senede tamamlanan albüm yakında raflardaki yerini alacak.

‘CEYLAN’

Ah yüreğimde dört nala atlar
Atların sağrısında kanatlar
Sağ yanım boydan boya Mezopotamya
Sol yanımda Rumeli ağıtları patlar

Gözlerime astılar seni
Ceylanım kör oldum ben
Ne havan topu ne mermi
Senle vuruldum ben

Ah gözümün yaşı sel Selanik
Diyarbekir’e bir türkü selalık
Gezme ceylan bu dağlarda gezme
Gece gerdanlık gündüz mezarlık

Bu albüme kitapdevrimi.com’dan 1 Kitap Hediyesi ile birlikte ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/cd-dvd-plak/muzik/alakasiz-sarkilar-yasar-gaga/

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı