ETKİNLİKLERSERGİ

‘Şiirin Seyri’, Şiir Sergisi

Şair Haydar Ergülen’in şiir atölyelerine katılmış 27 şairin şiirleri ile, 13 sanatçının bu şiirlere tasarladığı resim,fotoğraf, heykel, grafik vb. görsel eserin buluştuğu ‘Şiirin Seyri’ sergisinin 2. si İstanbul, Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla, 3 Nisan 2022, Pazar günü, saat 16:00′ da açılıyor.

Proje koordinatörlüğünü Ayça Erdura’nın yaptığı görsel şiir sergisinde, “Gün ve Gece” teması kapsamında pek çok sanat eseri, şiirlerle beraber sergileniyor. Sergi, toplumda kadına şiddete dikkat çeken görsel çalışmalara da ev sahipliği yapıyor. Sanat ve edebiyat dünyasından bir çok değerli ismin katılması beklenen Şiirin Seyri sergisine, pop müziğin duayenlerinden Ersan Erdura da destek veriyor.

Serginin açılış etkinliğinde Haydar Ergülen, Turgay Kantürk, Engin Turgut ve İsmail Sertaç Yılmaz’ın katıldığı “Şiir ve Görsellik” panelinin yanı sıra, pek çok değerli şairin ve tiyatro sanatçıları Umut Oğuz ve Ebru Karanfilci’nin şiir okumaları, Tiyatro Karakutu’nun sahneye koyduğu, Sait Faik Abasıyanık’ın yazdığı “Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey” oyunundan bir bölüm ve Cevdet Alanbay, Pervin Bilginer ikilisinin akustik performansı da yer alıyor. Ayrıca sergi boyunca şiir ve sanat severler için Kozyatağı Kültür Merkezi toplantı salonlarında ücretsiz eğitim atölyeleri düzenleniyor. “Şiirin Seyri” şiir sergisi 15 gün boyunca ziyaretçilere açık.

Katılan Sanatçılar

ASLI AKIN, DİLEK BİLGE, ENGİN TURGUT, GÖZDE YÜKSEL, HANDAN AKARSU, İSMAİL SERTAÇ YILMAZ,
MELİKE KILIÇ, TURGAY KANTÜRK, YALIM ARDIÇ, YETER AKÇİÇEK, YUDUMİS, MERİH GÜÇ

Katılan Şairler

ABBAS EYEL, ALEV RAMİZ, AYÇA ERDURA, AYÇA TOHMA, AYŞE ARDIÇ GÖRÜCÜ, BURCU ARSLAN, CAN POLAT TEKER, CANAN ÇELİK, CENK TANOVA, ÇAĞLA AYHAN, DAMLA US, DİLEK ÖZMEN GENEL, ELEM ERK, ESER CERAN ERDİ, FATMA AYHAN, FERHAT BAKAN, FULYA ÇIKARAN, KEMAL KÖKSAL, MUALLA
ALPAYDIN, NUR HEPER, SEÇİL HİDAYET, SEDA DOĞRUER, SERKAN SAVAŞERİ, SERKAN ÖNGEL, SÜLEYMAN İLERİ, TOLGA KILIÇ, VAHAP EREN

Ücretsiz Atölyeler

Canan Çelik: Kamera Önü Oyunculuk: 09 NİSAN 2022
Elem Erk-Halime Atalay: Masal ve Şiir 10 NİSAN 2022
Süleyman İleri: Türkiye`de şiirin seyri ve ağaç imgesi 16 NİSAN 2022
Korhan Günay: Senaryo Atölyesi 16 NİSAN 2022
Dilek Özmen Genel: Şiir`de esin kaynağı olarak fotoğraf 16 NİSAN 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu