ETKİNLİKLERSERGİ

‘SİRİUS 360’ Sergisi Açılıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenen “SİRİUS 360” sergisi, ana sponsoru olan mekân 360 İSTANBUL’da 21 Haziran – 17 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Sergi, adını Büyük Köpek Takımyıldızı içindeki, güneşten 20 kat daha parlak ve zamanın başlangıcından beri pek çok kadim uygarlık tarafından kutsal, güçlü ve bereketli olarak kabul edilen, Sirius Yıldızı’ndan alıyor.

Sergide; Arzu ÇIĞIR ÖZTÜRK, Berrak ER YILMAZ, Betül SOLAK, Burcu TÜRLÜ KILIÇ, Burçak DEMİREL, Cem ERDEM, Deniz YILMAZ, Dilara TOKATLI, Ela Kiraz TAYGUN, Ersin ENGİN DENİZ, Giulia Naz CARILLO, Mejdolin YÜCEL, Melike POLATER, Mike NORMAN, Miray HAKAN, Rukiye ÖZDEMİR, Ruvi ÜNLÜ, Salih ŞENTÜRK, Serap ERTEM, Suna SALLI, Zeynep ERİŞ ve Zeyno DOĞAN’ın aldıkları profesyonel eğitimin yanı sıra, yaptıkları gözlem ve araştırmalar sonucunda ürettikleri özgün işler yer alacak.

Katılımcıların sergide karakalem, suluboya, akrilik, yağlıboya, mix media, teknikleri ile ürettikleri resimlere, seramik ve heykel işlerine yer veriliyor. Katılımcıların yapmış oldukları işlerde birçok farklı ve interdisipliner yaklaşımlar dikkat çekecek.

2008 yılından bu yana profesyonel ve akademik birçok alanda sanatsal eğitim vererek, faaliyetlerine devam eden, İstanbul’un gözdesi olan, Beyoğlu’nda yenilenen yüzüyle, birbirinden değerli katılımcılarıyla “SİRİUS” Grup Sergisinin ilki geçen sene Artıkare Sanat Merkezi’nde gerçekleşmişti.

21 Haziran Çarşamba Günü saat 19.00’da açılışı yapılacak sergi 17 Temmuz’a kadar görülebilir.

“ARTIKARE SANAT MERKEZİ, RUHUNU ÖZGÜR BIRAKAN İNSANLARDAN OLUŞAN, BİR SANAT VE AKTİVİTE TOPLULUĞUDUR.”

 AÇILIŞ KOKTEYLİ:
21 HAZİRAN 2023 Çarşamba
SAAT: 19.00-21.00

YER:
360 İSTANBUL
İSTİKLAL CADDESİ MISIR APT. NO: 163 / 8
BEYOĞLU/İSTANBUL

“Yıldızları ve göklerdeki sonsuzluğu fark edin.
O zaman hayat neredeyse büyülü gözüküyor”
VINCENT VAN GOGH

Gökyüzünün sahibidir SİRİUS, her baharın gelişiyle kendini gösterir. Parlamaya başlar, ışık saçar, çoğalır, birleşir ve yükselir göğün en yukarısında bir yerlere…Tıpkı SANAT gibi…
Sanat da bizim ruhumuzun gelişimsel ve yaşamsal sürecimizin en güçlü ışık kaynağıdır.
Bizler birer Siriusuz ve ışık saçmaya geldik bu yeryüzüne, enerjimizle sanatın iyileştiren, birleştiren ve üreten büyüsüne kapılarak sonsuzluğun kapılarını açtık bu yolculuğumuzda…
Yolun sonunda yine gökyüzüne yükseleceğiz ve sonsuz olacağız geride bıraktığımız izlerle…

İşte bizim Sirius’umuzun hikayesi de böyle başladı.

Bir kalem, bir kâğıt, bazen bir fırça, bazen de şekillenip yanmayı bekleyen toprak kokusundan çamurun bin bir elle şekillenip taşa dönmesiyle…

“Her zaman henüz yapamadığım bir şeyi yapıyorum, nasıl yapıldığını öğrenmek için” diyor usta ressam Van Gogh, bütün katılımcılarımız da her gün aynı heyecan ve tutkuyla bir gün yapamadıkları bir şeyi yapıyorlar nasıl yapıldığını görmek ve keşfetmek için ve nihayetinde bunu düzenlediğimiz grup sergimizle taçlandırıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu