SANATTAN

SPOT.TER Sonbahar 2018 Dönemini Yeniliklerle Karşılıyor!

SPOT Projects, SPOT.TER üyelik programları ile sanatseverleri kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyor.

SPOT Projects’in üyelik platformu SPOT.TER’ın Sonbahar 2018 dönemi etkinlikleri 14 Eylül 2018’de başlayıp 15 Ocak 2019’a kadar devam edecek. SPOT.TER, yeni dönemde seminerler, özel koleksiyon gezileri, sanatçı atölyesi ziyaretleri, galeri turları ve sürpriz etkinlikler sunacak. SPOT Projects, 19-23 Eylül 2018 tarihleri arasında ise Contemporary İstanbul’un inisiyatifler bölümünde yer alacak.

SPOT Projects, Sonbahar 2018 dönemine Juma Art Karaköy’de girecek ve SPOT.TER üyeleri ile üyelik hakkında bilgi almak isteyen sanatseverleri yeni mekanında ağırlayacak. SPOT.TER üyeleri programda yer alan etkinlikleri  “Bireysel Üyelik” adı altında, 5, 10 ve 15’er adet etkinlik içeren üyelik paketleri ile takip edebilecek. Kurum çalışanları ve/ya müşterileri için sanat dünyasını yakından tanıma fırsatı sunan SPOT.TER Kurumsal Üyelik Paketi de sanatsever kurumlar için bir diğer seçenek olarak tercih edilebilecek.

Her dönem etkinliklerini belli bir tema üzerinden düzenleyen SPOT.TER’da, Sonbahar 2018 dönemi “Sanat ve Kesişenleri” temasıyla gerçekleşecek. Bu bağlamda disiplinlerarası pek çok farklı alt başlık altında uzman konuşmacılar üyelerle bir araya gelecek.  Sonbahar döneminde küratör Marcus Graf, Zeynep Öz ve Simge Burhanoğlu; sanatçı İnci Eviner, Ahmet Elhan, Hera Büyüktaşçıyan, Gözde İlkin; koleksiyoner Tony Ventura ve Ali Raif Dinçkök’ün yeni koleksiyon mekanı ARD Collection; akademisyen ve yönetmen Ela Başak Atakan; Müze Evliyagil kurucusu Sarp Evliyagil ve direktörü Can Akgümüş, SPOT.TER programında yer alan isimlerden olacak.

SPOT Destek Fonu ise “Her SPOT.TER bir hamidir” felsefesi ile gelişmeye ve çoğalmaya devam edecek. Sanat eğitimi ve üretimine ayrılan desteğin büyümesine katkı sağlamak amacıyla kurulan, SPOT’un üyelik paketlerinden ve sponsorluklardan elde edilen gelir ile oluşturulan, SPOT Destek Fonu gelecek dönemde bağımsız sanat çalışmalarının  gerçekleştirilmesine katkıda bulunacak. Bu kapsamda 16 Şubat-16 Mart 2018 tarihleri arasında Performistanbul tarafından gerçekleştirilen “İHTİYAÇ: SEN-672 Saat Canlı Süreç” ve 4 Mayıs-4 Haziran 2018 tarihleri arasında “Sözden Öte” başlığı ile düzenlenen 4. Mardin Bienali’nin destekçileri arasında yer alan SPOT Projects, gelecek dönem projeleri için çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek.

Başa dön tuşu