MÜZİKSANATTAN

The Kites, Red Bull Müzik Stüdyoları, Paris yolculuğu öncesi hedeflerini anlattı.

Yeni neslin yetenekli ve genç müzisyenlerini destekleyen Red Bull Warm Up projesi kapsamında, Red Bull Müzik Stüdyoları, Paris’te kayıt yapmaya hak kazanan The Kites RedBull.com’a röportaj verdi. The Kites’ın stüdyodaki kayıt sürecini anlatan mini belgesel ve yeni albümleri için kaydedilen ilk şarkısı “New Generation Jungle” mayıs ayında RedBull.com adresinde müzikseverlerle buluşacak.

Yeni neslin yetenekli ve genç müzisyenlerini destekleyen Red Bull Warm Up‘ın yedinci yılında; proje sonunda Red Bull Müzik Stüdyoları‘nda kayıt yapma şansı yakalayan The Kites oldu.

Farklı tarzları buluşturuyor

İstanbul’da Tan Deliorman ve Ozan Erverdi tarafından kurulan ‘The Kites’, birçok türü kusursuz bir uyum içinde derliyor. Funk, rock ve füzyonu parçalarının temeline koyuyor, Woodstock ruhunu caz hissiyatı ile harmanlıyor. Afrobeat’ten psikedelik rock’a kadar birçok müzik türünü sentezleyen bir tür ortaya çıkaran ikili, kısa sürede adından sıkça bahsettirmeyi başardı. The Kites, başta Red Bull Music Festival Istanbul olmak üzere birçok önemli etkinlikte sahne aldı.

İki yeni şarkı yolda

Red Bull’un tam donanımlı müzik stüdyolarında kayıt yapma şansı yakalayan ikili, Paris’te iki yeni şarkılar kaydetti. Fransa yolculuklarından önce RedBull.com’a bir röportaj veren The Kites, iki parçayı burada kaydettiklerini açıkladı. İkili, “Red Bull Müzik Stüdyoları, Paris’teki kayıt bizim için yeni bir kapı, farklı bir deneyim. İkinci stüdyo albümümüzden iki parçayı, New Generation Jungle ve Breakdown Club’ı, istediğimiz enstrümanlarla ve donanımla kaydedecek olmak çok güzel” diye konuştu. RedBull.com’da yayınlanan röportajın tamamına https://www.redbull.com/tr-tr/the-kites-red-bull-warm-up-roportaj adresinden ulaşmak mümkün. The Kites’ın Paris macerasının mini belgeseli ve yeni şarkıları ise çok yakında RedBull.com adresinde yayında olacak.

Müzik macerası başlıyor

7 yıldır devam eden Red Bull Warm Up, bugüne kadar Yüzyüzeyken KonuşuruzNilipek., BubituzakNova NordaThe Away DaysRain Lab, Al’York, Ethnique Punch gibi birçok ismi de ağırladı. Yeniden başlayacak olan Red Bull Warm Up’a dair tüm detaylar çok yakında RedBull.com adresinde olacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı