ETKİNLİKLERSERGİ

Tuna Özkaragöz’den İnsan Ve Bitki Arasındaki Telepatik Bağa Dair Sergi

Tuna Özkaragöz’ün insan ve bitki arasındaki gerek duygusal gerek telepatik bağı ve duygu aktarımını konu alan ‘Transfer’ isimli sergisi, 4 – 25 Kasım 2023 tarihleri arasında Goba Art & Design Galeri’de sanatseverleri ağırlayacak.

Yağlı boya tekniği ile ürettiği resimlerinde kendi gerçekliğini ve fantezilerini karıştırdığı tarzı içerisinde yaşamını ve insan ilişkilerindeki izlenimlerini sergileyen Tuna Özkaragöz, eserlerinin çoğunda ifadesiz suratlar, büyük, belirgin el ve ayaklar, hayvan ve bitki imgeleri kullanıyor. Eserdeki hayvan genelde semboldür ve resmin içeriğinin en belirgin ögesidir. İnsanın anlatmak istediğini hayvana açıklattırır.

Tuna Özkaragöz'den İnsan Ve Bitki Arasındaki Telepatik Bağa Dair Sergi

Özkaragöz, ‘Transfer’ sergisindeki insan ve bitki arasındaki duygu yoğunluğunu ise şöyle açıklıyor:

“Tabiatın işleyişine dair sezgisel bilgi, hayvanlar, insanlar ve bitkiler arasında doğuştan gelir. Hayvanlar, çevrelerini anlamak ve hayatta kalmak için doğal içgüdülerini kullanırlar. İnsanlar da bu içgüdüleri geliştirir ve aynı zamanda öğrenme, iletişim yetenekleri sayesinde bu sezgileri daha karmaşık bir şekilde kullanırlar. Bitkilerin duyarlılığı ve insanların gözlem yetenekleri, bu bağın derinleşmesine yardımcı olabilir. Ayrıca insanlar ve hayvanlar, yaşamlarını sürdürebilmek için çevrelerini anlama ve tepki verme yeteneği açısından benzerlik gösterirler.”

Goba Art&Design
 Asmalı Mescit Mah. Ensiz Sokak No. 1/B
Beyoğlu/İstanbul

Tuna Özkaragöz Kimdir?

Tuna Özkaragöz İnsan Ve Bitki Arasındaki Telepatik Bağa Dair Sergi

Tuna Özkaragöz, 2020 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Görsel İletişim Tasarım ve Sinema Televizyon bölümlerinden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından sanat kariyerine çeşitli yönlerden odaklanmıştır. Öncelikle dijital sanat dünyasına ilgi duymuş ve çizgi roman çalışmaları yapmıştır. Bu süreçte, yaratıcılığını yağlı boya resimlerle de ifade etmeye başlamış, geleneksel sanat formlarına olan ilgisi kendini göstermiştir. Ayrıca, grafik tasarım alanında da çalışmalarını sergileyerek, farklı projelerde profesyonel deneyim kazanmıştır. Tuna Özkaragöz’ün multidisipliner sanat kariyeri, sanatsal ifadeyi farklı alanlarda keşfetmesini ve geliştirmesini sağlamıştır. Bu süreçte edindiği deneyimler, sanatının derinliğini ve zenginliğini artırmıştır.

Kaygınızı Doğru Yönetip Fırsata Çevirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu