SANATTANSİNEMASÖYLEŞİ

Türk Yönetmen Gökçe Açıkgöz, Avustralya’da Korku Filmi Çekiyor

Bağımsız Film yönetmeni Gökçe Açıkgöz, 2017 de Polonya’da Tavuskuşu filmini çektikten sonraki bir yıl içinde ilk uzun metrajlı filminin hazırlıklarını yapmak için Avustralya’ya gitti.
3,5 yıldır Sydney’de yaşayan ve sanat projelerini Sydney’de hayata geçiren Açıkgöz, ilk uzun film projesi olan The Beyond (BİLİNMEYEN), psikolojik gerilim ve korku türündeki film projesinin hazırlıklarını sürdürüyor.

  • Bize The Beyond projesinden bahseder misiniz ?

The Beyond(Bilinmeyen) film projesi : 4 farklı bağımsız film hikayesinden oluşuyor.  Her biri birbirinden farklı konudan oluşan filmler sırasıyla THE HOME (EV) – DAVID’S CHOICE (David’in Seçimi), Cursed Poet (Lanetli Şair), Dream Cave (Düş Mağarası)

4 farklı film olarak oluşturmamın sebebi, Bu korku/gerilim cümbüşünü, her biri uzun metrajlı ve bir buçuk saatten oluşan 4 filmi birbiri ardına korku ve gerilim severlerin beğenisine sunmak istiyorum.

Önceliğim Netflix, Amazon gibi dijital platformlarla anlaşmak ve daha önce denenmemiş olanı denemek ve The Beyond (Bilinmeyen) film projesini Korku, gerilim sevenlerin beğenisine sunmak.

Bir izleyici olarak netflix dizilerini heyecanla izliyor ve yeni sezonun çıkmasını bekliyoruz. Belki de bu bağımlılığın yerini yeniden bağımsız filmler alabilir. Dışarda film festivallerini takip etmeyen büyük bir kitle var. Bu kitlenin, korku ve gerilim türünde birbirinden güçlü bağımsız yapımların ekrana gelmesini heyecanla beklediğinden eminim.

Örneğin The Beyond projesinin ilk filmi The Home (EV) vizyona girdikten sonra seyircinin serinin ikinci filmini sabırsızlıkla beklemesini hedefliyorum. İkinci film ilkinden bağımsız olarak hazırlanmış ayrı bir hikaye olabileceği gibi “The Home” filminin doğrudan devamı da olabilir. Bu tamamen yapımcılarla beraber film vizyona girdikten sonra birlikte alacağımız kararla ilgili.

  • The Home (Ev) Filminin galasını geçtiğimiz ay mart ayında Sydney’de gerçekleştirdiniz. EV filminin , Uzun film projenizin demosu olduğunu söyleyebilir miyiz ?

The Beyond (Bilinmeyen) projesinin ilk filmi The Home ( EV) , Bu filmi 2018 yılında Türkiye’deyken yazdım. Avustralya’ya geldikten sonra Ev filmini de içine dahil ettiğim The Beyond ( Bilinmeyen) Film projesi ortaya çıktı.

Amacım tüm projenin gerçekleşebilmesi için igili yatırımcılara ve ortak olabilecek yapım şirketlerine ulaşabilmek. Sunum  ve satış sürecinde gösterebileceğim en güçlü materyalın, asıl filmin sahnelerinden oluşan bir Konsept Fragmanı olduğuna karar verdim.

The Home (Ev) Konsept fragmanının yapımı, Avustralya NSW (Yeni Güney Galler) bölgesinde gerçekleştirildi. Avustralya’lı Ödüllü 30 yıllık tecrübeye sahip görüntü yönetmenim Susan Lumsdon ve diğer yaratıcı ekibimle harika bir iş ortaya çıkardığımızdan mutluluk duyuyorum.

Oyuncularımdan birisi Yeşilçam döneminde adını sıkça duyduğumuz 30 yılı aşkındır Sydney’de yaşayan Öykü ve şiir yazarı aynı zamanda eski Yeşilçam oyuncularından olan Nihat Ziyalan.

Değerli Nihat Ziyalan ile dünyanın en son keşfedilmiş kıtasında bir araya gelip birlikte bir eser üretmek oldukça gurur vericiydi.

The Home (Ev) filminin galasını Mart ayında Palace Cinema, Sydney’de gerçekleştirdim. Çok güzel bir gündü. Filmin izleyiciyle buluşması ve izleyicilerden aldığımız tepkiler oldukça güzeldi. Aynı gün Polonya’da çektiğim Tavuskuşu filmi de gösterildi. Tavuskuşu, dünyanın neresinde gösterilse gösterilsin izleyiciyle bağ kurmayı başarabilmiş bir film.

  • Şuan The Beyond projesiyle ilgili hangi aşamadasınız ?

İlgili yatırımcılarla ve ortak yapımcılarla görüşmelerimiz sürüyor. Umuyorum ki en kısa zamanda doğru insanlarla, doğru yerde bir araya gelip bu projenin gerçekleşmesi için çalışmalara başlarız. Çünkü hemen ardından çok daha farklı bir projeye imza atacağım.

Bugüne kadar yaptığım tüm işlerde erkek karakterlerin hikayelerini, filmdeki diğer karakterlerin bakış açısından ekrana yansıtmaya ağırlık verdiğimi görüyorum. Birçok izleyici ve eserlerimi takip eden arkadaşlarım bana kadın karakterli bir hikaye ne zaman yazacağımı sorardı. The Beyond (Bilinmeyen) film projesinin iki filmi The Home (Ev) ve Cursed Poet (Laneli Şair) kadın karakterlerin baş rolde olduğu güçlü hikayelerden oluşmakta.

The Beyond film projesinin hemen sonrasında yazacağım, şuan çalışmalarına başladığım proje ise bugüne kadar çok anlatılmamış anti kahramanlı kadın odaklı güçlü bir hikaye olacak. Bu projeyi hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum.

Önceliğim şuanda The Beyond(Bilinmeyen) film projesinin dört filmini de izleyiciyle buluşturabilmek. Hikayelerin hiçbirinde mekan sınırlaması yoktur. Avustralya, Türkiye veya herhangi bir ülkede günümüz zaman dilimi içerisinde oluşturulabilecek çok yönlü bir yapım fırsatı sunan bir projeden bahsediyorum.

Türkiye’den veya diğer ülkelerden ilgili yatırımcılar veya yapımcılar varsa bu konuyla ilgili görüşmek isterlerse iletişime geçebilirler. Şuan Avustralya’da olduğum için Avustralya odaklı yatırımcı ve yapımcılarla görüşüyorum. The Beyond ( Bilinmeyen ) film projesinin, Dünya’nın herhangi bir yerinde üretilebilecek bir proje olduğunun altını çizmek isterim.

  • Size nasıl ulaşabilirler ?  

Peacock Film Productions sosyal medya sayfalarından veya e-mail yoluyla ulaşabilirler.
Peacockmovie@gmail.com

  • Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu