ETKİNLİKLER

Türkiye’nin İlk Yetişkin Bale Gösterisi ‘Buluşma’ AKM’de

2011 yılından beri hiç bale geçmişi olmayan birçok yetişkini bale ve dansla buluşturan Yetişkin Bale Dans ve Spor Kulübü, 2023 yılında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yetişkin bale gösterisini seyircilerle buluşturmuştu.
Basının ve sanatseverlerin yoğun ilgisi sonucu, bu sene “İkinci Buluşma” adlı gösterisiyle genişleyen yetişkin bale kadrosu ve yeni koreografileriyle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

5 Haziran Çarşamba günü AKM’de gerçekleşecek olan gösteri için 70 kadın, Ekin Akbaş Arpacı liderliğindeki öğretmen kadrosuyla büyük bir heyecanla çalışmalarını sürdürüyor. Bu heyecana bu sene de ana sponsorlar KAFT ve genç kadınları kendi yollarında yürümeleri için destekleyen Elidor eşlik ediyor.

Buluşma bale gösterisi

Yetişkin Bale kurucusu Ekin Akbaş Arpacı, gösteri öncesi “2023 yılında gerçekleştirdiğimiz Türkiye’de bir ilk olan yetişkin bale gösterimize “Buluşma” ya gösterilen ilgi kurumumuzun çıkış noktası olan herkes için bale sözünün bir kez daha altını çizdi. Ve bu sene bir kez daha Türkiye’de bale ve dans geçmişi olmayan, farklı yaşlardan, beden özelliklerinden ve mesleklerden gelen kadınların seyircilerimize sunacağı yeni gösterimiz beni ve kurumumuzu çok heyecanlandırıyor. Şimdiden her birini ayakta alkışlıyor ve hepsine çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin disiplinleri, cesaretleri ve bedenleriyle birlikte gönüllerini de ortaya koydukları yoğun ve eşsiz sürece alkışlarınızla eşlik etmenizi dilerim.” diyerek duygularını ifade etti.

Giselle, La Bayadere gibi klasik bale yapıtlarından bölümler bulunduran, çağdaş dans ve neo-klasik baleden oluşan 20 farklı koreografi 800 seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

5 Haziran’da Yetişkin Bale “ikinci Buluşma” adlı gösterisiyle AKM’de 70 kadının her beden, meslek ve yaşta bale yapabileceğini bir kez daha göstermek için siz sanatseverlere sahnenin kapısını aralıyor.

Yetişkin Bale Dans ve Spor Kulübü her yaşta, herkes bale yapabilir mottosuyla yetişkinleri hayalleriyle buluşturmaya devam ediyor. Karaköy ve Caddebostan stüdyolarında, orta ve ileri olmak üzere farklı seviyelerde yetişkinlere özel bale sınıfları mevcut. Kişinin gelişimine göre uygun sınıfta çalışması sağlanıyor. Her bedenin farklı olduğu bilinci ile program içerisine fizyoterapi ve ergoterapi de dahil edilip, sağlık üzerine araştırmalar yapılarak program oluşturulmuş. Kısacası, bale yapmak ve dans etmek isteyen herkese kapıları açık.

Türkiye’de ilk defa yetişkin bale gösterisini ortaya koyan Ekin Akbaş Arpacı, ekibiyle birlikte yeni ilkleri, hayalleri gerçekleştirmek üzere çalışmalara devam ediyor.

Kişiye Özel Tedaviler ile Migren Atakları Önlenebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu