DANSETKİNLİKLER

‘Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali’ Başlıyor

“Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali” 24 – 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında başlıyor.
1 hafta sürecek olan festivalde 10 farklı ülkeden 29 ayrı performansçı, dansçı, akademisyen ve sanatçı yer alıyor.

Bağımsız ve herhangi bir sponsor olmaksızın düzenlenen festivalde Türkiye, Almanya, Amerika, Fransa, Gürcistan, Japonya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Yunanistan’dan sanatçılar yer alacak. Festivale dünyanın her yerinden profesyonel veya amatör, dans ile ilişkisi hangi düzeyde olursa olsun, ilgili herkes ücretsiz bir şekilde katılabilecek.

Festival programında atölyeler, performanslar, etkileşimli seanslar ve sanatçı konuşmalarının yanı sıra katılımcıların deneyimine dayalı etkinlikler de yer alıyor.

Katılımcılar, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Çevrimiçi Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali’ne Zoom ve İnstagram üzerinden erişebilecekler. Etkinlikler İngilizce ve Türkçe olarak ilerleyecek ve ihtiyaç halinde çeviri hizmeti sunulacak.

Festivalde yer alacak sanatçılar

Andriana Plessa, Ayumi Toyabe, Berk Can Ceylan, Bengi Sevim Yörük, Beliz Demircioğlu, Berrak Yedek, Canan Yücel Pekiçten, Cansu Ergin, Company Rau- Korhan Başaran, Nikki Holck, Elena Valls Garcia, Dani Cole, Dilek & Steven Champs, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Tunçeli, Ekin Ançel, Eryfili Drakopoulou, Endangerhood, Funflows, Gizem Aksu, Ingo Reulecke, Joakim Stephenson, Kamola Rashidova, Klank.ist, Lina Gomez, Ladjanszki Marta, Magda Skowron, Marie Rosko, Nikolai Galen, Sabina Andre Allen, Taldans, Talin Büyükkürkciyan, Tuğçe Tuna, ValentineXX_ , Yoshiko Chuma

Etkinliklere erişim için:

@ımprodancefest
hesabını takip edebilirsiniz.

Festival Ekibi

Kurucu ve Direktör
Damla Durman

Danışman
Genco Gülan

Yürütücü Ekip
Cemre Özkan, Erkan Akbulut, Esma Akın, Gamze Çehreli, Melisa Meryem Demirbilek, Pırıl Gündüz, Serhan Şerefoğlu

İletişim
[email protected]

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı