RESİMSANATTAN

Yalçın Bilgin’in resimlerinde ‘Gecenin Sihri’

Yalçın Bilgin’in ‘Gecenin Sihri’ başlıklı sergisi Maji Luxury Art Gallery’de açıldı.

Resimsel macerasında rengi ve altın oranı önemseyerek düşsel ve masalsı bir evrene göndermeler yapan Ressam Yalçın Bilgin‘in ‘Gecenin Sihri’ sergisi Maji Luxury Art Gallery‘de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Bilgin’in resimleri, Rönesans’ın estetik güçlü yönünü, mistik derinliği ve figüratif ilişkisini karşı karşıya getiriyor.

Figürlerini altın oran kuralını hayal gücü ile ince ince işleyip zenginleştiren sanatçı, gecenin sihirli derinliklerinde yatanı, büyülü renk anlayışı ile harmanlıyor. Bilgin, bu sergideki resimlerinde hareket noktasını şöyle ifade ediyor: ‘Bu sergideki resimlerim gecenin bize sunmuş olduğu gizemin, zihin sarayımdaki yaratıcılığı, derinliği ve bilgeliği tetiklemesi sonucu ortaya çıktı. Geceler bizim mabedimizdir, Dolunayın, ay ışığının, yıldızların kosmosun büyüleyici güzelliği altında yaşadığımız dünyada dünyevi olandan arınıp manevi boyutlardaki meleklerin bize sihirli dokunuşu ve fısıldayışları gizlidir. Resimlerimin altyapısı altın oranın harmonisiyle kosmosdaki yaradılış matematiğiyle bağlantı kurarken teknik olarak orijinal rönesans tekniklerini modern bir anlayışla yorumlamaktayım.’

Rönesans’ın estetik gücüne, matemetiğin altın oranını işleyen Yalçın Bilgin‘in ‘Gecenin Sihri’ başlıklı sergisini 30 Mayıs 2019 tarihine kadar Maji Luxury Art Gallery‘de ziyaret edebilirsiniz.

Maji Luxury Art Gallery & Event
Valikonağı Cad. Sinoplu Şht. Cemal Sok. No:4/B
Teşvikiye – İstanbul

Yalçın Bilgin Kimdir?

1982 yılı Eskişehir’de doğdu.
Yalçın Bilgin resim hayatına 2000 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim ana sanat dalında 2007 yılında Fransız Elçiliği ve TEV in yurtdışı bursunu alarak Ecole Nationale Superieure Des Beaux-Arts’da Abraham Pincas’in öğrencisi oldu. Okulda 1000 kişi içerisinden seçilerek Fransız Kültür Bakanlığı adına 7 adet Raphael Röprodüksiyon gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu