ETKİNLİKLER

Yapı Kredi Kültür Sanat Dans Tiyatrosu “İKİ”

Semih Fırıncıoğlu’nun tasarladığı ve yönettiği dans tiyatrosu İKİ, Mayıs ayı boyunca Yapı Kredi Kültür Sanat’ın performans mekânı Loca’da sahnelenecek.

Yapı Kredi Kültür Sanat, Mayıs ayında Dans Tiyatrosu İKİ’yi ağırlıyor. 2, 3, 5, 8, 10, 11, 12, 15, 16, 17 Mayıs 2018 tarihleri arasında saat 20:30’da Loca’da sahnelenecek olan İKİ’nin oyun metni Eski Ahit, aforizmalar, şiirler ve Saatli Maarif Takvimi gibi oldukça farklı kaynaklardan esinlenmelerle ve kimi zaman doğrudan alıntılarla kurgulanmış.

Kurgusu görsel ve işitsel tasarımların alışılmadık bileşimleriyle biçimlenen İKİ, öykü, tema ve bütünlük kaygılarından özgürleştirilmiş, doğrudan kendi gerçekliğine odaklı bir deneme oluşturmayı hedefliyor. Semih Fırıncıoğlu’nun tasarladığı ve yönettiği İKİ’nin 8 ve 15 Mayıs’taki performansların ardından saat 21:30’da yönetmen ve sanatçılarla bir de söyleşi gerçekleştirilecek.
Fikir, yönetim ve metin:             Semih Fırıncıoğlu

Yönetmen yardımcıları:             Ayşe Draz, Cevdet Başaçık

Oyuncular:                                 Ayşe Draz, Nezaket Erden, Sedef Gökçe, Yazı Köz, Buğra Cemre Ün

Müzik:                                        Semih Fırıncıoğlu

Ses ve ışık:                                 Cevdet Başaçık

Aksesuvar:                                 Levent Başaçık

Işık ve ses yönetimi:                   Osman Onur Can

 

İKİ                                                                                                               Dans tiyatrosu

2, 3, 5, 8, 10, 11, 12, 15, 16, 17 Mayıs 2018

20:30

Loca

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı