ETKİNLİKLERSERGİ

Yuko Sönmez, ‘Kuşlar Unutmaz’ 360 İstanbul’da

Yuko Sönmez, “Kuşlar Unutmaz” isimli sergisiyle 360 İstanbul’da sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 

Arka planda kalan, göremediğimiz yada hayatın içine dahil olan şaman kültürüne ait hikayeleri kendine ait bir dille anlatan Yuko Sönmez, ortaya çıkardığı eserleriyle hayatın anlamını bellek üzerinden sorgulamamıza yardım ediyor. Modern bir dünyada, doğa dışı değerler sistemi içinde yaşayan insanın geçmişten güç alan öğretisine ulaşma çabasını göstermeyi amaçlayan sergi binlerce yıllık şaman kültürünün düşünme mantığı ile izleyiciyi yüz yüze getiriyor.

Yaşam sevgisine olan bağlılık ve ilgi ile oluşan şaman imgeleri”nin sevgi enerjisi, doğaya bağlılık ve şifa veren yapısı serginin varlık biçimi olarak görülebilir. Ruhsal yapının desteklenmesi ve benliğin yaşam arzusunu anlatmaya çalışan sanatçı, hayatın sürekliliği içinde var olan ama günümüz yaşantısının hızlı akışı içinde kendi benliğinden uzaklaşan insana sevgi enerjisi üzerinden “kuşlar unutmaz” diyerek pozitif bir anlatımla ulaşmaya çalışıyor.

Hayatın akışı içinde bazen anlayıp bazen anlayamadığımız, geçmişe ve bugüne ait hikayelere tanıklık eden “Kuşlar Unutmaz” sergisi 5-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında 360 İstanbul’da her gün 12.00 – 24.00 saatleri arasında Covid 19 protokol kuralları çerçevesinde görülebilir.

YUKO SÖNMEZ | “KUŞLAR UNUTMAZ” SERGİSİ
5 MAYIS 2022-31 MAYIS 2022
AÇILIŞ: 5 MAYIS 2022, PERŞEMBE | 12:00-24:00

360 İstanbul
İstiklal Caddesi Mısır Apt, No: 163, Kat 8
Beyoğlu-İstanbul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı