ETKİNLİKLER

Ziraat Tünel Sanat Galerisi Resim Sergisi – Turgut Ersavaş “Dijital Aşk: Homo Sapiens’in Son Durağı”

Turgut Ersavaş “Dijital Aşk: Homo Sapiens’in Son Durağı” Resim Sergisi, Tünel Sanat Galerisi’nde 11 Haziran 2019 Salı günü saat 18.00’da açılacak.

1944 Çanakkale doğumlu olan Turgut Ersavaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1967 senesinde mezun olmuştur. Üniversite yıllarında, Mimarlık Fakültesinde, Ressam Ercüment Kalmuk ve Ressam Şadan Bezeyiş’ten resim, renk ve şekil kompozisyonu dersleri, Heykeltıraş Rudolf Belling ve Yavuz Görey’den modelaj dersleri ve Sabahattin Eyüboğlu’ndan Sanat Tarihi dersleri almış, bu dersler sanat anlayışının ve formasyonunun oluşmasında belirleyici olmuştur.

Merkezi Paris’te bulunan Uluslararası Plastik Sanatlar Derneğinin (IAA/AIAP) Türkiye şubesi üyesidir. Sanatçı, resim ve heykel faaliyetleri yanında, İstanbul Medipol Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak, Mimari Tasarım dersleri vermektedir.

Akrilik, yağlıboya ve karışık teknik kullanarak üzerinde detaylı çalışılmış, kendine özgü, çağdaş sanat eserleri üretmektedir. Ersavaş’ın resim çalışmaları, mimariden, bilim ve teknolojinin baş döndürücü ilerlemesinin insan ve yaşadığı dünya üzerindeki etkilerinden, dünyanın çeşitli bölgelerinde savaşlarla karşılaşan insanların sorunlarından, antik kültürlerden, doğa ve çevrenin geleceğinden, günümüzde ve gelecekte, insanın, yeni dijital dünyada karşılaşabileceği kişisel ve psikolojik sorunlarından ve en önemlisi, başka bir insan türüne dönüşmesi olasılığından ve bir dizi duygusal durumlardan esinlenmekte ve bu konuları sanatı aracılığıyla izleyicilerle paylaşmayı amaçlamaktadır.

Turgut Ersavaş “Dijital Aşk: Homo Sapiens’in Son Durağı” Resim Sergisi, Ziraat Bankası’nın Müeyyet Sokak No: 1 Tünel / İstanbul adresinde bulunan Tünel Sanat Galerisi’nde 11 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında pazar-pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı