SANATTAN

Zıtların birlikteliği “Düalite” sergisinde!

Yüzyıllardır insanoğlunun neden ve niçinini aradığı zıt kavramlara, sanatın gözüyle bakan “Düalite” sergisi, D Design Gallery’de açıldı.

“Düalite” kavramının sanatla olan ilişkisini tekrar gündeme getirmek ve irdelemek üzerine Nilgün Yüksel tarafından kürate edilen sergide, Halil Akdeniz, Nadide Akdeniz, Koray Ariş, Eyüp Ataş, Bedri Baykam, Zahit Büyükişleyen, Barış Cihanoğlu, Nezih Çavuşoğlu, Eda Çığırlı, Gökhan Deniz, Ahmet Duru, Ekrem Kahraman, Seydi Murat Koç, Deniz Sağdıç, Barış Sarıbaş, Şenol Yorozlu, Semih Zeki gibi farklı kuşaklardan usta sanatçıların eserleri yer alıyor.

Sergide yer alan sanatçıların eserleri, ikişerli ve birbirleriyle diyalog kuracak şekilde düzenlenerek gösteriliyor. Aynı zamanda büyük bir yerleştirme gibi düşünülecek sergide, hem eserlerin ikili diyalogları hem de bütünde oluşacak diyalog ile izleyicinin, zıtların birlikteliği ve düalite kavramı üzerinden bütünsel algılamayı sorgulaması hedefleniyor.

Doğru ve yanlış, güzel ve çirkin, iyi ve kötü, aydınlık ve karanlık gibi zıtların birlikteliğine şahit olurken algılarınızı sorgulayacağınız bu sergiyi, 9 Haziran 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

D’DESİGN Gallery
Büyükdere Cad. Noramin İşmerkezi B5 katı
Maslak – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı